Volkswagen wstrzymuje prace nad silnikami spalinowymi. Nie będzie TSI i TDI

Takiej wiadomości od Volkswagena spodziewaliśmy się po opublikowaniu artykułu na temat wycofania się przez Audi z rozwijania nowych silników spalinowych.

Volkswagen nie dostrzega już żadnego potencjału w projektowaniu nowych silników spalinowych. To oznacza, że za kilka lat motory TSI i TDI zostaną całkowicie porzucone na rzecz jednostek elektrycznych.

Silnik spalinowy nie zniknął jeszcze z samochodów Volkswagena. W salonie ciagle można znaleźć modele wyposażone w motory benzynowe oraz wysokoprężne. Proces usuwania z oferty spalinowych silników będzie przebiegał powolnie z finałem za kilka lat.

BMW nie planuje zaprzestania rozwoju silników spalinowych. Audi owszem

Volkswagen przyjął tą samą strategie co Audi, która zakłada dostosowanie obecnie opracowanych jednostek napędowych pod coraz bardziej rygorystyczne normy emisji spalin Euro 7. Nie ma mowy jednak o wprowadzaniu kompletnie nowych silników.

Volkswagen Golf R400
Volkswagen Golf R400

Volkswagen skupia się obecnie na rozwijaniu silników elektrycznych. W ofercie zadebiutowały już modele ID.3 oraz ID.4, ale na horyzoncie widać kolejne, w tym ID.5 i ID.6.

Według naszych źródeł, inżynierowie Volkswagena pracują także nad kolejną platformą dla pojazdów elektrycznych, ale szczegóły w tej sprawie są mocno ograniczone.

Zanim Volkswagena na dobre porzuci silniki benzynowe, ładowanie powinno przebiegać równie szybko jak tankowanie. To zajmie jeszcze trochę czasu.