Ile kosztują hamulce do Audi RS6? Jak usłyszał kwotę to zbladł, cena jest porażająca (wideo)

Audi RS6 Avant wydaje się samochodem kompletnym. Jest pakowne, szybkie i bardzo komfortowe. Czterolitrowy silnik V8 o mocy nawet 605 koni mechanicznych (RS6 Performance) pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 3,7 sekundy oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej 305 km/h.

Niemieckie kombi też świetnie hamuje, co udowodnił ostatnio pewien niemiecki kierowca, który przypomniał sobie o zjeździe z autostrady przy 250 km/h.

> Przypomniał sobie o zjeździe z autostrady w Audi RS6 przy 250 km/h. Ale poszedł! (wideo)

Audi RS6 C7 można nabyć już od około 250-300 tysięcy złotych. Jest to bardzo znaczący spadek wartości w porównaniu do cen salonowych, dlatego wielu zastanawia się nad spełnieniem marzenia i zakupem sportowego kombi. Niektórzy jednak nie myślą o eksploatacji, która potrafi doprowadzić nawet do bankructwa. Mało kto spodziewa się aż takich kwot!

Audi RS6 – eksploatacja

Wymiana przednich klocków hamulcowych oraz tarcz ceramicznych to koszt około 56 tysięcy złotych. Podobny komplet na tył kosztuje około 45 tysięcy złotych, co łącznie daje ponad 100 tysięcy złotych za same hamulce. Warto dodać, że te zużywają się w zależności od stylu jazdy kierowcy.

> „Kozak” w Audi RS6 wkurzył się na rowerzystów: nie wytrzymał, ale nic go nie usprawiedliwia (wideo)

Za wymianę rozrządu z pompą wody właściciel musi przygotować około 24 tysięcy złotych, natomiast same przednie amortyzatory wyceniono na 15 tysięcy złotych. A ile kosztuje podstawowy przegląd Audi RS6 w ASO? Jest to koszt w granicach 2500 złotych.

Fragment z „Zakupu kontrolowanego” możesz obejrzeć tutaj.