Polskie Audi RS6 onieśmiela osiągami supersamochody. Ma ekran dla pasażera jak w Ferrari (wideo)

Audi RS6 doskonale znane jest ze swojej niezwykłej wszechstronności. Z jednej strony mamy do czynienia z praktycznym i rodzinnym kombi, z drugiej natomiast otrzymujemy piekielnie szybki samochód. Szczególnie w odmianie Performance.

RS6 uwielbiane jest również przez tunerów. Silniki montowane pod maską tego modelu zazwyczaj są bardzo podatne na modyfikacje. Wielu właścicieli po pewnym czasie użytkowania decyduje się na zwiększenie mocy.

Niektóre wyniki potrafią być naprawdę imponujące. Jednym z doskonałych przykładów jest egzemplarz, który możesz podziwiać na załączonym nagraniu wideo.

Mamy tu do czynienia z Audi RS6 generacji C8, które zostało wyprodukowane w 2023 roku. Nie zdążyło zbyt długo pojeździć w seryjnym wydaniu i trafiło w ręce firmy PowerDivision.

Eksperci od modyfikacji zastosowali między innymi nowy układ dolotowy, usprawnili chłodzenie, zamontowali hybrydowe turbosprężarki, wymienili świece, poprawili układ paliwowy oraz oczywiście zmienili mapę silnika.

Audi RS6 C8
Audi RS6 C8 fot. Auditography

Efekt jest piorunujący, bo zamiast 600 koni mechanicznych i 800 niutonometrów, 4.0 litrowe V8 generuje teraz moc 1050 koni mechanicznych oraz 1210 niutonometrów momentu obrotowego.

Parametry te trafiają na asfalt dzięki układowi Quattro, który napędza wszystkie koła. Skutkuje to przyspieszeniem od 0 do 100 km/h trwającym 2,4 sekundy i rozpędzeniem się od 100 do 200 km/h w 4,7 sekundy.

Prędkości maksymalnej jeszcze nie zmierzono, ale z pewnością jest to grubo ponad 300 km/h. Już seryjne Audi RS6 potrafi osiągnąć 305 km/h.

Z ciekawostek, które możemy zobaczyć w tym aucie, jest dodatkowy ekran dla pasażera, który wkomponowano w deskę rozdzielczą. Takie rozwiązania znamy chociażby z aut marki Porsche czy Ferrari.

Audi RS6 C8
Audi RS6 C8 fot. Auditography

Nie wiemy z jaką kwotą wiąże się tak zaawansowana modyfikacja. Z pewnością jednak należy się spodziewać 5-cyfrowych kwot. Dodając do tego 635 200 złotych za bazowy egzemplarz RS6 C8, wychodzi nam całkiem niezła sumka.

No ale w zamian otrzymujemy kosmicznie szybkie kombi, które bez najmniejszego problemu możemy użytkować na co dzień i pojechać nim z rodziną na wakacje. Dla wielu osób takie Audi będzie rozwiązaniem idealnym.