Oto nowy Lexus NX (2022). Wnętrza nie poznasz. Sake dla inżynierów

Nieubłaganie zbliża się czas prezentacji nowego Lexusa NX. Do sieci wyciekł właśnie materiał filmowy, który pokazuje każdy szczegół nowej odsłony popularnego w Polsce modelu. Może trudno w to uwierzyć, ale SUV japońskiej marki premium jest już z nami od 2014 roku. To kawał czasu, podczas którego konkurencja zdążyła już zaprezentować nowe generacje samochodów tej samej klasy.

> Nowy Lexus NX (2022) testowany na drogach: do środka może trafić ogromny 14-calowy ekran dotykowy

Co wiemy o nowym NX-ie (2022)? Nowy Lexus NX powstał na platformie TNGA-K (od Toyoty RAV-4) i będzie dostępny z pięcioma różnymi konfiguracjami napędowymi składającymi się wyłącznie z silników benzynowych. Ofertę uzupełni również wersja z napędem hybrydowym typu plug-in, czyli taka, którą można naładować z gniazdka domowego. Według naszych informacji będzie to napęd PHEV oparty na silniku benzynowym o pojemności 2.5 l i łącznej mocy 306 koni mechanicznych.

> Lexus usuwa modele CT, IS i RC z Europy: wszystkie znikną z oferty, będą spore rabaty

Na szczególną uwagę zasługuje wnętrze. Tutaj mówimy o rewolucji, na której czele stoi ogromny 14-calowy ekran dotykowy z odświeżoną wersją systemu infotainment i cyfrowy zestaw wskaźników. Japończycy podobno ogromną wagę przyłożyli do jakości wykończenia wnętrza, które ma być lepsze i przyjemniejsze w dotyku.

Lexus NX (2021): przód
Lexus NX (2021): przód
Nowy Lexus NX (2021): bok
Nowy Lexus NX (2021): bok
Nowy Lexus NX (2021): wnętrze
Nowy Lexus NX (2021): wnętrze
Nowy Lexus NX (2021): wnętrze
Nowy Lexus NX (2021): wnętrze

Kiedy zadebiutuje nowy Lexus NX? Według niektórych plotek premiera może nastąpić w trzecim kwartale 2021 roku, choć bardziej realny scenariusz zakłada debiut pod koniec roku. W sprzedaży auto pojawi się w 2022 roku.

*Sake oznacza japoński napój alkoholowy produkowany z ryżu.