Lexus usuwa modele CT, IS i RC z Europy: wszystkie znikną z oferty, będą spore rabaty

Jeśli czekałeś na premierę nowych generacji modeli CT, IS lub RC to mamy złe wieści. Główna centrala Lexusa podjęła decyzję o usunięciu wszystkich trzech modeli z Europy. Od premiery w grudniu 2010 roku do ostatniego miesiąca ubiegłego roku Lexus sprzedał na całym świecie około 340 tysięcy egzemplarzy CT200h, co nie charakteryzuje tego modelu jako popularnego.

Lexus RC jest jeszcze mniej popularny, a sprzedaż znikoma. Z kolei IS najnowszej generacji został pokazany już kilka miesięcy temu, ale już wtedy wiedzieliśmy, że auto nie trafi do europejskich salonów sprzedaży.

> Nowy Lexus IS (2021) oficjalnie: zmiany na duży plus, ale niestety nie powinno nas to interesować

Co ciekawe, przynajmniej jeszcze przez jakiś czas w Europie będzie dostępny najmocniejszy wariant modelu RC, czyli RC F z potężnym ośmiocylindrowym silnikiem o mocy blisko 500 koni mechanicznych i napędem na tył.

Lexus RC 2019
Lexus RC 2019

Usunięcie modeli CT, IS i RC z oferty oznacza, że gama modelowa japońskiej marki na Starym kontynencie będzie obejmowała crossovera UX, SUV-y NX i RX, limuzyny ES i LS oraz sportowe coupe LC. Należy również oczekiwać bardzo korzystnych rabatów na ostatnie egzemplarze ściągnięte do Polski. Już teraz Lexus Polska oferuje CT200h w bardzo atrakcyjnej cenie od 89 900 złotych. Warto dodać, że według opinii użytkowników jest to jeden z najmniej awaryjnych modeli kompaktowych.