Mitsubishi Eclipse Cross po liftingu niedługo w polskich salonach: ile będzie kosztować? (2021)

W polskich salonach sprzedaży marki Mitsubishi niedługo pojawią się pierwsze egzemplarze nowego modelu Eclipse Cross po liftingu (2021). Popyt na samochody japońskiego producenta ma się w Polsce na tyle dobrze, że niezależny importer Bergé Auto z pewnością zaproponuje korzystne oferty rabatowe.

Mitsubishi Eclipse Cross jest plasowane między modelami ASX i Outlander. To niewielki SUV konkurujący na rynku m.in. ze Skodą Karoq czy Jeepem Compassem. Model po liftingu zyskał bardziej odważną stylistykę i jest dłuższu aż o 14 centymetrów.

Mitsubishi Eclipse Cross 2021 (PHEV): tył
Mitsubishi Eclipse Cross 2021 (PHEV): tył

Nowe Mitsubishi Eclipse Cross zostało wykończone materiałami lepszej jakości. Inżynierowie popracowali również nad bardziej komfortowym zawieszeniem i wyposażyli samochód w szereg nowoczesnych systemów bezpieczeństwa (w tym adaptacyjny tempomat). Wewnątrz zainstalowano 8-calowy ekran do obsługi systemu informacyjno-rozrywkowego, ale reszta pozostała praktycznie niezmieniona.

Mitsubishi Eclipse Cross 2021 (PHEV): wnętrze
Mitsubishi Eclipse Cross 2021 (PHEV): wnętrze

Mitsubishi Eclipse (2021) będzie oferowane jako model hybrydowy typu plug-in (PHEV). To bardzo dobre posunięcie Mitsubishi biorąc pod uwagę fakt, że Outlander z tym samym napędem jest najlepiej sprzedającym się modelem plug-in hybrid. Napęd opiera się na silniku benzynowym o pojemności 2.4 l połączonego z jednostką elektryczną o łącznej mocy 188 koni mechanicznych. Dzięki akumulatorowi o pojemności 13,8 kWh kierowca może pokonać do 45 kilometrów wyłącznie na prądzie. Ładowanie samochodu z gniazdka domowego trwa 6 godzin, ale ten czas można skrócić nawet do 30 minut przy użyciu szybkiej ładowarki.

> Mitsubishi ASX (2020): nowa limitowana wersja INSPORT debiutuje w salonach

Kiedy nowy Eclipse Cross (2021) zadebiutuje w polskich salonach? Pierwsze egzemplarze wjadą wiosną 2021 roku. Cennik zostanie ogłoszony w późniejszym terminie, ale biorąc pod uwagę, że Outlander PHEV kosztuje przynajmniej 152 990 złotych po rabacie (!) w wysokości 35 000 złotych, Mitsubishi Eclipse Cross (PHEV) może startować nawet od ponad 150 tysięcy złotych.