Skoda Karoq przejdzie facelifting: jakie zmiany na rok modelowy 2021?

Najnowsze zdjęcia szpiegowskiego potwierdzają, że Skoda przygotowuje się do wprowadzenia na rynek modelu Karoq po faceliftingu. I choć zmiany nie będą radykalne, z pewnością odmłodzą popularnego czeskiego SUVa. Tym bardziej, że bliźniaczy model Seat Ateca (2021) przeszedł już stosowne modernizacje.

Skoda Karoq zastąpiła Yeti i w obecnej formie jest dostępna w sprzedaży od 2017 roku. Trzy lata w świecie motoryzacji to bardzo długi okres, ale pod względem stylistycznym nie należy spodziewać się rewolucji. Kamuflaż prototypowego Karoqa zasłania przednią oraz tylną część nadwozia, co zwiastuje nowo zaprojektowany grill, a także reflektory i tylne światła z nową grafiką.

> Seat Ateca po liftingu (2021) – zdjęcia, informacje

Skoda Karoq (2021) - prototyp
Skoda Karoq (2021) – prototyp (zdjęcie szpiegowskie) – fot. Carscoops

Wewnątrz pojawi się prawdopodobnie ulepszony system informacyjno-rozrywkowy z nowymi funkcjami, ale ogólna ergonomia pozostanie bez zmian. Na pokładzie na pewno zadebiutuje kilka nowych systemów bezpieczeństwa oraz systemów asystujących kierowcę podczas jazdy.

Skoda Karoq po faceliftingu (2021) – co pod maską?

Spodziewamy się, że Skoda utrzyma w ofercie dostępne obecnie warianty 1.0 TSI oraz 1.5 TSI o mocy odpowiednio 115 koni mechanicznych oraz 150 koni mechanicznych. Można również oczekiwać wariantu wysokoprężnego o pojemności 2.0 TDI. Wszystkie silniki naturalnie przejdą modyfikacje w celu dostosowania ich pod nowe normy emisji spalin w Europie.