Nissan Micra po faceliftingu: model na rok modelowy 2021 dostępny w wersji N-Sport

Nissan nie zamierza jeszcze wprowadzać do sprzedaży zupełnie nowej generacji popularnej Micry. Na rok modelowy 2021 japońskie auto zostanie jednak odmłodzone. Nissan Micra w formie obecnej generacji dostępna jest w polskich salonach od 2016 roku.

Odnowiony model Micra (2021) będzie oferowany w wersjach N-Design i N-Sport, przy czym Nissan Micra N-Design charakteryzuje się 16-calowymi dwukolorowymi kołami, czarnymi błyszczącymi lub chromowanymi akcentami oraz szaro-pomarańczową tapicerką z tkaniny.

Nissan Micra Tekna lifting (2021)
Nissan Micra Tekna lifting (2021)
Nissan Micra N-Sport lifting (2021)
Nissan Micra N-Sport lifting (2021)
Nissan Micra Tekna lifting (2021)
Nissan Micra Tekna lifting (2021)

Nissan Micra N-Sport (2021) stoi na większych 17-calowych koła i również została wzbogacona o błyszczące czarne detale. Inne (atrakcyjniejsze) są również diody led i światła przeciwmgielne, natomiast wewnątrz pojawiły się bardziej sportowe siedzenia i aluminiowe wykończenie wnętrza.

Nissan Micra N-Design lifting (2021)
Nissan Micra N-Design lifting (2021): wnętze
Nissan Micra N-Sport lifting (2021)
Nissan Micra N-Sport lifting (2021): wnętrze

Nissan Micra Tekna (2021) pozostaje w ofercie. Samochód został standardowo wyposażony w system Around View Monitor, asystenta ostrzegania przed pojazdem w martwym polu, system informacyjno-rozrywkowy NissanConnect i audio marki Bose.

> Nissan Ariya debiutuje: elektryczny SUV może kosztować około 250 tysięcy złotych (jest ładowarka CCS)

Micrę po liftignu można wyposażyć w szereg systemów bezpieczeństwa i systemów wspomagających kierowcę podczas jazdy, takich jak asystenta ruszania na wzniesieniu, pakiet bezpieczeństwa z asystentem świateł drogowych, system rozpoznający znaki drogowe, system awaryjnego hamowania z funkcją rozpoznawania pieszych czy adaptacyjny tempomat.

> Zupełnie nowy Nissan Qashqai zadebiutuje w tym roku

Gama silników pozostała bez zmian. W ofercie dostępna jest wyłącznie trzycylindrowa jednostka o pojemności 1.0 l, która ma „ulepszoną krzywą dostarczania momentu obrotowego” i „zapewnia lepsze właściwości jezdne przy mniejszej liczbie zmian biegów”.