Zupełnie nowy Nissan Qashqai zadebiutuje w tym roku

Po wprowadzeniu do polskich salonów zupełnie nowego Nissana Juke, Nissan wkrótce zaktualizuje pozostałe modele w ofercie. Jeszcze w tym roku poznamy wygląd i szczegóły techniczne dwóch bardzo ważnych modeli japońskiego producenta – Qashqaia i X-Traila. Kompletną nowością będzie również elektryczny SUV segmentu C o długości 4600 mm, którego zwiastuje koncepcyjny model Ariya Concept.

Nissan Ariya Concept
Nissan Ariya Concept zadebiutował w 2019 na targach motoryzacyjnych w Tokio

Pierwszą tegoroczną nowością będzie X-Trail, który zadebiutuje pod koniec drugiego lub na początku trzeciego kwartału 2020 roku. Zaraz za X-Trailem światło dzienne ujrzy trzecia generacja modelu Qashqai, która najprawdopodobniej przyjmie filozofie stylistyczną koncepcyjnego modelu IMQ.

Na razie wiadomo, że nowy Qashqai powstanie na odświeżonej platformie CMF, a także będzie dostępny z dwoma hybrydowymi układami napędowymi. Wersja elektryczna raczej nie jest planowana, ale Nissan zastanawia się nad całkowitą rezygnacją z silnika wysokoprężnego. Nowy Qashqai będzie dostępny w wersji z systemem ePower z silnikiem elektrycznym połączonym z motorem spalinowym działającym jak „ładowarka” akumulatora. Mocno prawdopodobny jest również debiut hybrydy typu plug-in opracowanej przez Mitsubishi (obie marki współpracują w tym zakresie).

Nowy Nissan Qashqai 2021 nie wzrośnie znacząco w porównaniu z obecnym modele, ale zostanie wyposażony w wiele nowoczesnej technologii, w tym w półautonomiczny system jazdy ProPilot.

Jeśli chodzi o wcześniej wspomnianego elektrycznego SUVa, Nissan powinien pochwalić się projektem pod koniec 2020 roku lub na początku 2021 roku. Niektóre źródła podają, że nowy elektryczny SUV Nissana będzie skierowany do konkurencji reprezentującej segment premium i ma przejeżdżać około 480 kilometrów na pełnej baterii.

Warto dodać, że według oficjalnego raportu pełna gama Nissanów zostanie odświeżona w ciągu 18 miesięcy.