Będzie elektryczna Honda CR-V (EV): Japończycy wsadzą też silniki elektryczne do modeli Accord i NSX

Honda CR-V istnieje na rynku od 1995 roku. Od 2018 roku produkowana jest piąta generacja modelu, która dostępna jest z konwencjonalnymi silnikami oraz z napędem hybrydowym (CR-V Hybrid). Nie jest tajemnicą, że producenci motoryzacyjni skupiają się obecnie głównie na opracowywaniu samochodów elektrycznych. Inżynierowie Hondy również pełną uwagę poświęcają tematowi zelektryzowanej motoryzacji, a według najnowszych doniesień w pełni elektryczne staną się modele CR-V, Accord oraz NSX.

Naszą szczególną uwagę zwraca model CR-V, ponieważ Accord nie jest już od jakiegoś czasu dostępny w Polsce (nie znamy planów z przyszłą wersją elektryczną), natomiast NSX to niszowy pojazd supersportowy.

Honda CR-V szóstej generacji zostanie podobno wprowadzona w 2024 roku. Model ma być oferowany z napędem całkowicie elektrycznym, opracowanym wspólnie z General Motors. Naturalnie model CR-V (2024) nadal powinien być oferowany w wersji hybrydowej, ale także w wariancie hybrydowym typu plug-in.

> Tak będzie wyglądała nowa Honda Civic (2022): duże zmiany wewnątrz i koniec z angielskimi egzemplarzami

Ten sam napęd elektryczny ma również trafić do Accorda. Limuzyna została z Polski wycofana kilkanaście miesięcy temu, ale jest duża szansa, że w formie pojazdu elektrycznego powróci na rynek.

Honda SUV e Concept: elektryczny prototyp Hondy
Honda SUV e Concept: elektryczny prototyp Hondy

Nowy NSX będzie dostępny wyłącznie z napędem elektrycznym i powalczy z obecnie najszybszym oferowanym elektrykiem, czyli Porsche Taycan. Przypomnijmy, że najmocniejsza wersja Taycana, czyli Taycan Turbo S generuje 761 koni mechanicznych, które pozwalają na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 2,8 sekundy.

Ponadto doszły nas słuchy o zamiarach wprowadzenia ostrzejszej wersji modelu Hondy e. Inżynierowie popracują nie tylko nad zwiększeniem mocy z obecnych 154 koni mechanicznych, ale również nad zawieszeniem i układem kierowniczym.