Lamborghini Aventador S Roadster vs. nowa Tesla Model S Performance: 600 kilogramów różnicy, w czasie pojedynku wiele scenariuszy

Jeśli jesteś naszym stałym czytelnikiem na pewno nie będziesz zaskoczony widokiem Tesli walczącej z supersamochodami z wyścigach drag race. Tesla Model S Performance jest tak mocna, że mało który piekielnie mocny model daje jej radę w wyścigu na prostej. W ostatnich miesiącach Tesla poległa jedynie Porsche Taycan Turbo S, które również jest samochodem elektrycznym z dwoma silnikami.

Tesla Model S Performance jest napędzana przez dwa silniki elektryczne, które wytwarzają łączną moc 838 koni mechanicznych i potężny maksymalny moment obrotowy 1300 niutonometrów.

Z drugiej strony stoi Aventador S Roadster z jednostką mechaniczną V12 o pojemności 6,5 l i mocy 740 koni mechanicznych oraz 690 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przewagą Lamborghini jest znacznie niższa masa, która wynosi 1625 kilogramów. Tesla Model S Performance za sprawą ogromnych akumulatorów waży prawie 600 kilogramów więcej (2241 kilogramów).

> Tesla Model S P100D vs. Ferrari F12: Oba mają około 750 koni mechanicznych, ale jeden z nich ośmieszył drugiego

Czy lżejsze Lamborghini Aventador jest w stanie pokonać Teslę Model S w wyścigu drag race?