Tesla Model S P100D kontra Ferrari F12: Oba mają około 750 koni mechanicznych

Ten bardzo krótki materiał wideo trwa tylko 20 sekund, ale rozwiał wszelkie wątpliwości co do tego, czy piekielnie mocny samochód napędzany tradycyjnym silnikiem ma szansę na wygranie pojedynku „drag race” z modelem elektrycznym. Tesla Model S P100D to jeden z najszybszych elektryków dostępnych na rynku, ustępuje tylko Taycanowi Turbo S. Tesla podjęła w tym materiale rękawice z Ferrari F12 Berlinetta. Samochody nie mają ze sobą prawie nic wspólnego oprócz doskonałego przyspieszenia.

Tesla Model S P100D generuje 762 koni mechanicznych i podobno po najnowszej aktualizacji osiąga 100 km/h w czasie 2,4 sekundy. Ferrari F12 Berlinetta chowa w sobie potężny silnik V12 o pojemności 6.3 l, który dysponuje mocą 740 koni mechanicznych. Według danych producenta F12 Berlinetta przyspiesza do pierwszej setki w czasie 3,1 sekundy i maksymalnie rozpędza się do 350 km/h.

> Porsche Taycan Turbo S: launch control, przyspieszenie i prędkość maksymalna

Choć oba modele dzieli zaledwie 20 koni mechanicznych, przewaga Tesli jest ogromna. Zdecydowanie skończyły się czasy, gdy elektryki były porównywane co najwyżej z wózkami golfowymi. Obecnie wielu producentów motoryzacyjnych skupia się na rozwijaniu modeli elektrycznych. Warto przypomnieć, że opracowanie Taycana pochłonęło tyle pieniędzy, że jest to największa inwestycja w historii marki ze Stuttgartu.

> Porsche Taycan Turbo S vs. Tesla Model S P100D: który samochód elektryczny jest szybszy? (wideo)