Porsche Taycan Turbo S vs. Tesla Model S P100D: który samochód elektryczny jest szybszy? (wideo)

Na pustym lotnisku w Bułgarii doszło do pojedynku dwóch samochodów elektrycznych. Z jednej strony, reprezentująca Stany Zjednoczone, Tesla Model S P100D. Przeciwnikiem długo nie pokonanej Tesli jest tym razem Porsche Taycan Turbo S – efekt ponad dwóch miliardów euro inwestycji (największej w historii Porsche).

Tesla Model S P100D – moc, osiągi, pojemność akumulatora i tryb Ludicrous

Tesla Model S P100D napędzana jest przez dwa silniki elektryczne. Przedni zapewnia moc 279 koni mechanicznych oraz 310 Nm momentu obrotowego. Tylny motor elektryczny dostarcza 510 koni mechanicznych i 720 Nm momentu obrotowego.

> Tesla model S Performance jest jeszcze szybsza: aktualizacja „Cheetach stance”

Łączna moc tej konfiguracji wynosi 762 koni mechanicznych w trybie Ludicrous, który pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w czasie 2,6 sekundy oraz prędkość maksymalną 262 km/h.

Pojemność akumulatora najmocniejszej Tesli Model S wynosi 100 kWh i wystarczy na przejechanie nawet 590 kilometrów według pomiarów WLTP.

Porsche Taycan Turbo S – moc, osiągi, pojemność akumulatora i tryb Launch Control

Długo oczekiwany Taycan w najmocniejszej odmianie Turbo S generuje 761 koni mechanicznych w trybie Launch Control oraz nawet 1050 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

> Porsche Taycan będzie miało niższy zasięg i napęd na tył, ale też sporo niższą cenę

Porsche Taycan Turbo S przyspiesza do pierwszej setki w czasie 2,8 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 260 km/h. Pojemność akumulatora to 93,4 kWh (zasięg elektryczny do 412 kilometrów według standardów WLTP).

Porsche Taycan Turbo S vs. Tesla Model S P100D: który jest lepszy?

Materiał wideo przedstawia Drag Race między elektrycznym Porsche oraz Teslą Model S. Oba są potwornie szybkie, ale zwycięzca może być tylko jeden. Czy Niemcom udało się stworzyć samochód, który pokona Teslę?

> Porsche Taycan Cross Turismo, czyli elektryczna wersja Panamery “kombi”

Warto dodać, że oba egzemplarze na wideo należą do prywatnych właścicieli – nie są to samochody prasowe, dlatego nie powinny pojawić się oskarżenia o sfałszowany wynik.