Jeep zmierzył się z Lamborghini: walka trwała do samego końca (drag race)

Jeśli myślisz, że jakikolwiek model Jeepa nie ma szans z Lamborghini Urus w starciu na prostej (drag race), to pozwól, że przedstawimy ci Jeepa Grand Cherokee Trackhawka. Ten potężny amerykański SUV chowa pod maską silnik V8 Hemi o pojemności 6,2 l, który generuje 707 koni mechanicznych. Pierwsza setka? Oficjalnie 3,5 sekundy do setki, ale niektóre testy pokazywały wartości nawet 3,3-3,4 sekundy. To wyniki godne supersamochodu z krwi i kości.

Lamborghini Urus to najszybszy SUV na świecie, ale nie dlatego, że osiąga pierwszą setkę w czasie 3,6 sekundy, ale z powodu prędkości maksymalnej wynoszącej 305 km/h (Jeep rozpędza się maksymalnie do 289 km/h). Urus jest napędzany przez doładowaną jednostkę V8 o pojemności 4,0 l i mocy 641 koni mechanicznych.

> Czy nowe Audi RS6 Avant jest szybsze od Lamborghini Urus? Ten sam silnik, to samo przyspieszenie „na papierze”

Istotna różnica występuje w wadze pojazdów. Jeep waży prawie 250 kilogramów więcej od włoskiego supersuva, natomiast oba to „grubasy” o wadze ponad dwóch ton.

> Hummer H1 vs. Suzuki Jimny: drag race dwóch terenówek i totalne zaskoczenie (wideo)

Opierając się na parametrach technicznych można wywnioskować, że walka będzie trwała do samego końca. I tak rzeczywiście było, ale kto wygrał, przekonajcie się sami na wideo poniżej.