Hummer H1 vs. Suzuki Jimny: drag race dwóch terenówek i totalne zaskoczenie (wideo)

Hummer H1 i Suzuki Jimny poza tym, że oba są przeznaczone do jazdy w terenie, nie mają ze sobą nic wspólnego. Hummer przez dziesięciolecia udowadniał, że jest jednym z najlepszych pojazdów terenowych, co potwierdza np. obecność modeli Hummera w siłach zbrojnych na całym świecie.

Suzuki Jimny to niewielka japońska terenówka, która w pewnym momencie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że kupujący oczekiwali na swoje egzemplarze wiele miesięcy.

> Suzuki Jimny musi odejść z Europy: nie spełni norm emisji spalin od 2021 roku

Hummer na załączonym materiale wideo chowa pod maską turbodiesla o pojemności 6.5 l i mocy 200 koni mechanicznych oraz 583 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jimny wypada w tej kwestii nieco skromniej, ponieważ po podniesieniu przedniej maski naszym oczom ukaże się czterocylindrowy motor benzynowy o pojemności 1.5 l i mocy 102 koni mechanicznych oraz 130 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Suzuki Jimny waży jednak mniej niż 1/3 Hummera H1.

Hummer H1 vs. Suzuki Jimny – kto wygra pojedynek drag race?

W pojedynku drag race małe Suzuki z łatwością poradziło sobie z wielkim Hummerem. Jimny ćwierć mili pokonało w 18,4 sekundy, co jest wynikiem prawie o 10 sekund szybszym od Hummera. Co ciekawe, mimo że Hummer waży znacznie więcej niż Jimny to w teście hamowania H1 zatrzymało się na dystansie krótszym niż Suzuki.

Dla przypomnienia, Hummer powróci na rynek w zupełnie nowej elektrycznej odsłonie. Model o nazwie GMC Hummer EV ma generować ponad 1000 koni mechanicznych i 15000 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

> Wielki powrót Hummera: silnik elektryczny i potężne 1000 KM oraz ponad 15.000 Nm

https://youtu.be/XQRKe9-RjeA