Kia e-Soul Cargo: elektryczny samochód dostawczy o mocy 204 koni mechanicznych

Jeśli Fiat e-Ducato nie spełnia twoich wymagań z powodu ogromnych rozmiarów, a 136-konny Citroen e-Jumper (2020) zniechęca Cię małą mocą silnika elektrycznego, być może najlepszą propozycją dla Ciebie będzie Kia e-Soul Cargo. Koreański producent zaprezentował nowy elektryczny model, który zgodnie z oczekiwaniami został oparty na modelu z pakietem wyposażenia ExecutiveLine (najwyższa dostępna opcja).

Zacznijmy od najważniejszych danych, czyli pojemności. Według danych producenta Kia e-Soul Cargo zapewnia 1 metr sześcienny przestrzeni ładunkowej, która została oddzielona specjalną siatką. Pod podłogą znajduje się dodatkowy schowek na kable do ładowania, które nie będą przeszkadzały podczas przewożenia towarów.

Kia e-Soul Cargo (2020)
Kia e-Soul Cargo (2020)

Kia e-Soul Cargo chowa pod maską silnik elektryczny o mocy 204 koni mechanicznych. Akumulator o pojemności 64 kWh pozwala na przejechanie do 452 kilometrów na jednym ładowaniu. Jest to ten sam zespół napędowy, który znajduje się w elektrycznym modelu Kona. Hyundai Kona ze względu na mniejsze gabaryty naturalnie przejedzie więcej kilometrów bez ładowania, nawet do 484 kilometrów według standardów WLTP.

> Elektryczny Hyundai Kona przejedzie więcej, już nie 449 kilometrów na jednym ładowaniu

Kia e-Soul Cargo przyspiesza do pierwszej setki w czasie 7,9 sekundy, natomiast prędkość maksymalna nie została oficjalnie podana. Celujemy, że auto maksymalnie rozpędza się do około 150 km/h.

Wersja wyposażenia ExecutiveLine oznacza, że e-Soul Cargo dysponuje bardzo bogatym wyposażeniem. Na pokładzie znajdują się m.in. 10,25-calowy ekran systemu multimedialnego, światła ledowe, czujniki parkowania, podgrzewane fotele i mnóstwo systemów bezpieczeństwa oraz systemów asystujących kierowcę podczas jazdy.

Kia e-Soul Cargo (2020)
Kia e-Soul Cargo (2020)

Nie wiadomo czy Kia e-Soul Cargo będzie dostępna w polskich salonach sprzedaży. W Holandii możemy nabyć e-Soul Cargo za 39.077 euro, czyli według średniego kursu walut około 174 tysiące złotych.

Co ciekawe, producent oferuje przeróbkę osobowej wersji e-Soul na model dostawczy za 2.680 euro. Co jeszcze ciekawsze, klient zawsze ma możliwość przywrócenia poprzedniego wariantu.