Elektryczny Hyundai Kona przejedzie więcej, już nie 449 kilometrów na jednym ładowaniu

Hyundai Kona Electric od jakiegoś czasu jest promowany jako model z baterią o pojemności 64 kWh, która pozwala na przejechanie dystansu do 449 kilometrów według standardów WLTP. To już jest nieaktualna informacja. Zgodnie z najnowszymi danymi nowa Kona Electric z tym samym akumulatorem przejedzie do 484 kilometrów (WLTP).

To wynik o prawie 8 procent lepszy, co jest szczególnie zastanawiające, biorąc pod uwagę, że auto nie przeszło żadnych istotnych modyfikacji. Nowe są jedynie opony – Michelin Primacy 4 – ale wątpliwe, żeby to był główny powód znacznie lepszego zasięgu.

Hyundai Kona Electric – ruszyła produkcja w Czechach

Nikt już nie powinien narzekać na dostępność elektrycznej Kony w salonach. Koreański producent uruchomił produkcję w Czechach i zapowiedział zwiększenie produkcji w fabryce Ulsan w Korei Południowej. W 2020 roku Hyundai zamierza sprzedać ponad 80.000 samochodów bezemisyjnych, w tym wodorowych. W samych Czechach ma powstawać 30.000 pojazdów elektrycznych rocznie.

Hyundai Kona Electric: bateria, akumulator, zasięg, cena

Hyundai Kona Electric na polskim rynku dostępna jest w dwóch opcjach mocowych: 136 koni mechanicznych lub 204 koni mechanicznych. Pierwszy wariant został wyposażony w baterię o pojemności 39,2 kWh, która pozwala na przejechanie do 289 kilometrów (WLTP). Mocniejszy wariant dysponuje akumulatorem o pojemności 64 kWh, pozwalającym na pokonanie dystansu do 484 kilometrów (według najnowszych danych WLTP).

Najtańszą elektryczną Konę można nabyć za kwotę 152,900 złotych. Najdroższa wersja Platinium o mocy 204 koni mechanicznych została wyceniona na 212,900 złotych.