Elektryczny Opel Zafira e-Life: bateria 50 kWh, 1000 kilogramów ładowności

Opel uzupełnił swoją ofertę o nowy elektryczny model Zafira, która pomieści do dziewięciu osób na pokładzie. Elektryczny Opel Zafira e-Life jest napędzana tym samym silnikiem elektrycznym, który możemy znaleźć m.in. w Citroenie e-SpaceTourer (2021).

Elektryczny Opel Zafira e-Life generuje 136 koni mechanicznych i 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Podobnie jak inne modele elektryczne dostawcze lub pasażerskie grupy PSA, Zafira e-Life osiąga prędkość maksymalną 130 km/h. Przyspieszenie do pierwszej setki trwa 13,1 sekundy.

Opel Zafira e-Life
Opel Zafira e-Life

Standardowo Opel Zafira e-Life został wyposażony w akumulator o pojemności 50 kWh, który pozwala na przejechanie do 230 kilometrów według standardów WLTP. 80 procent akumulatora można naładować w czasie 30 minut przy wykorzystaniu szybkiej ładowarki. Należy zauważyć, że opcjonalnie będzie możliwość wybrania wersji z baterią o pojemności 75 kWh. W tym przypadku zasięg elektryczny wzrasta do 330 kilometrów (WLTP), ale nie wiadomo, czy taki wariant będzie dostępny na polskim rynku.

> Peugeot e-Traveller (2021): elektryczne MPV przejedzie do 230 kilometrów

Wyposażenie elektrycznej Zafiry obejmuje m.in. system informacyjno-rozrywkowy z 7-calowym ekranem dotykowym. W ofercie dostępne będą wersje: Small (mała), Medium (średnia) i Large (duża). Maksymalna ładowność wynosi 1000 kilogramów.

Opel Zafira e-Life
Opel Zafira e-Life

Sprzedaż elektrycznej Zafiry w Europie rozpocznie się jeszcze latem, natomiast pierwsze dostawy planowane są pod koniec lata lub wczesną jesienią.