Elektryczny Citroen e-SpaceTourer (2021): pomieści dziewięć osób i przejedzie do 330 kilometrów

Citroen zaprezentował całkowicie elektryczną wersją modelu SpaceTourer MPV. e-SpaceTourer według zapewnień francuskiego producenta cechuje się taką samą przestronnością jak jego odpowiednik napędzany tradycyjnymi zespołami napędowymi. W kabinie Citroena e-SpaceTourer wygodnie zasiądzie nawet dziewięć dorosłych osób.

Podobnie jak Peugeot e-Traveller, nowy Citroen e-SpaceTourer korzysta standardowo z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 50 kWh, zamontowanego pod podłogą. Taka bateria pozwala na przejechanie do 230 kilometrów według standardów WLTP. Na niektórych europejskich rynkach będzie oferowana również wersja z baterią o pojemności większej o 25 kWh, łącznie dysponując 75 kWh. Citroen e-SpaceTourer z baterią 75 kWh jest w stanie przejechać do 330 kilometrów według standardów WLTP.

Citroen e-SpaceTourer – moc silnika elektrycznego, osiągi

Silnik elektryczny generuje moc 136 koni mechanicznych oraz maksymalny moment obrotowy 192 Nm. Kierowca ma do wyboru trzy tryby jazdy – Normal, Eco i Power – każdy z trybów oferuje inną moc silnika w celu zmniejszenia zużycia energii lub uzyskania jak najlepszych osiągów. W najlepszym przypadku Citroen e-SpaceTourer przyspiesza do pierwszej setki w czasie 13,1 sekundy. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 130 km/h.

Citroen e-SpaceTourer (2021)
Citroen e-SpaceTourer (2021)

Citroen e-SpaceTourer będzie dostępny w kilku wariantach długości nadwozia – 460 centymetrów (XS), 495 centymetrów (M) lub 530 centymetrów (XL).

Citroen e-SpaceTourer (2021)
Citroen e-SpaceTourer (2021)

Wyposażenie obejmuje m.in. system informacyjno-rozrywkowy z 7-calowym ekranem dotykowym z funkcją wyszukiwania pobliskich stacji ładowania. Elektryczne MPV Citroena można naładować do 80% w ciągu 30 minut po podłączeniu szybkiej ładowarki (moc do 100 kW).

Citroen e-SpaceTourer (2021)
Citroen e-SpaceTourer (2021)

Produkcja Citroena e-SpaceTourer będzie odbywała się we francuskiej fabryce w Hordain w regionie Hauts-de-France, natomiast sprzedaż modelu rozpocznie się w drugiej połowie tego roku.