BMW M2 poważnie zagrożone: jesienią prawdopodobnie koniec produkcji modelu F87

Nadchodzące nowe normy emisji spalin, które będą obowiązywać wszystkich producentów samochodów na Starym Kontynencie spowodują, że niektóre modele sportowe zostaną wycofane. Ten smutny los spotkał Focusa RS, którego nowa generacja nie powstanie. Tymczasem czarne chmury zebrały się nad BMW M2, które jeszcze w tym roku zostanie wycofane z oferty BMW Polska.

To bardzo niepokojące doniesienia, ponieważ M2 uważane jest za jeden z najlepszych i najprawdziwszych samochodów BMW M. Niemiecki BimmerToday podaje, że produkcja BMW M2 F87 dla Europy zakończy się jesienią 2020 roku.

BMW M2 Competition z akcesoriami

Decyzja obejmie oba warianty modelu M2 – standardowe M2 Competition i limitowane M2 CS.

> Nadchodzi najpotężniejsze BMW M5 w historii – M5 CS

Przypomnijmy, że po zakończeniu produkcji M4, model M2 Competition pozostawał ostatnim pojazdem w gamie wyposażonym w sześciocylindrowy silnik S55 biturbo. Rygorystyczne normy emisji spalin praktycznie uniemożliwiają sprzedaż samochodu nawet po drobnych i kosztownych modyfikacjach, natomiast kolejna generacja M2 planowana jest w 2022 roku i najprawdopodobniej wtedy otrzyma dostosowany pod normy silnik S58, znany z BMW X3 M oraz X4 M (trafi również pod maskę nowych modeli M3 oraz M4).

> Tak brzmi nowe BMW M4 G82 na torze (wideo)

BMW M2 Competition na chwilę obecną jest ciągle dostępne w polskich salonach sprzedaży marki BMW. Samochód został wyceniony na przynajmniej 229.100 złotych.