Tak brzmi nowe BMW M4 G82 2022 na torze Nurburgring

BMW przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego modelu serii 4. Tymczasem inżynierowie sportowego oddziału M testują najmocniejszy wariant M4, który został przyłapany na torze Nurburgring. Kierowca testowy nie szczędził prototypu, o czym świadczą m.in. ciągle migające światła hamowania awaryjnego przed zakrętami.

Nowe BMW M4 G82 na pewno nie będzie tak zwinne, jak mniejsze M2 Coupe, ale z pewnością ma imponujące przyspieszenie. Dźwięk pochodzi z turbodoładowanego sześciocylindrowego silnika rzędowego, który znalazł swoje zastosowanie również w X3 M oraz X4 M. W obu SUVach motor o pojemności 3.0 l generuje 510 koni mechanicznych. Podobnej mocy należy spodziewać się w nowym M4. M4 ma być również dostępne w wersji z sześciobiegową przekładnią manualną oraz z napędem tylko na tylne koła. Nie dotyczy to tylko M4 Competition, które będzie oferowane wyłącznie z automatyczną 8-stopniową przekładnią i napędem xDrive.

> Alfa GTAm Coupe? To mógłby być potężny cios dla M4!

Kiedy zadebiutuje nowe BMW M4 G82?

BMW serii 4 wraz z modelem M440i zadebiutuje w czerwcu. Wersja M4 pojawi się kilka miesięcy później jako model 2022 – być może również w wersjach M4 Cabrio oraz M4 Gran Coupe.

Warto wspomnieć, że BMW M4 nie jest jedyną „eMką” nad którą pracują inżynierowie BMW. Niedawno informowaliśmy o rejestracji nazwy X8 M w urzędzie patentowym, co świadczy o pracach nad ogromny SUVem. Według najnowszych doniesień BMW X8 M będzie hybrydą na podstawie silnika V8 o łącznej mocy około 750 koni mechanicznych.