Manhart Supra GR 450: ogromny wzrost mocy po tuningu

Firma Manhart znana jest przede wszystkim z tuningu samochodów BMW. Nie jest tajemnicą, że Supra powstała we współpracy z BMW i wiele elementów dzieli z modelem Z4. Nic dziwnego, że inżynierowie Manhart wzięli na warsztat nowe wydanie japońskiej legendy motoryzacyjnej.

Nazwana Supra GR 450 otrzymała potężny zastrzyk mocy, który wynosi aż 110 koni mechanicznych i 150 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Seryjnie najmocniejsza Supra generuje 340 koni mechanicznych i 500 Nm. Po przeróbkach moc trzylitrowego turbodoładowanego silnika rzędowego wzrosła do 450 koni mechanicznych i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Tak pokaźny wzrost mocy udało się uzyskać głównie dzięki przeprogramowaniu jednostki sterującej pracą silnika ECU, ale dodatkowe konie pochodzą również z nowego układu wydechowego wykonanego ze stali nierdzewnej (końcówki mogą być czarne lub z włókna węglowego).

Manhart ulepszył również zawieszenie montując sprężyny H&R obniżające zawieszenie, ale na życzenie dostępne jest także zawieszenie KW Coilover 3. Inne ulepszenia obejmują stylistyczne dodatki, takie jak czerwone akcenty oraz 20-calowe felgi aluminiowe Concave One z oponami o rozmiarach 265/30 ZR20 i 285/30 ZR20.

> Nowa Toyota Supra z silnikiem 2.0 l – jest dużo tańsza

Cena za podane modyfikacje nie została ujawniona, ale warto przypomnieć kwotę, którą należy wyłożyć za nową Suprę z trzylitrowym silnikiem. Cennik startuje od 315.900 złotych.