Toyota Hilux ma być dostępna w sportowej wersji GR z nowym mocnym silnikiem V6 o mocy prawie 300 koni mechanicznych

Gdy przedstawiciele Toyoty wspominali jakiś czas temu, że wszystkie jej modele mają być dostępne w sportowych wersjach, Japończycy nie żartowali. Co chwila dochodzą do nas doniesienia o planach kolejnych sportowych modeli, w tym m.in. GR CH-R czy GR Corolla. Toyota niedawno wprowadziła do oferty nawet Yarisa z napędem AWD o mocy 260 koni mechanicznych.

Tymczasem najnowsze doniesienia mówią o GR Hiluxie, który otrzyma ulepszenia stylistyczne, sportowo nastrojone zwieszeni oraz duży silnik pod maską. Przyszły konkurent Amaroka V6 czy Forda Rangera Raptora podobno otrzyma nowego sześciocylindrowe turbodiesla, który zostanie wprowadzony również do nowej generacji Toyoty Land Cruiser.

> Kiedy nowa Toyota Land Cruiser?

Na chwilę obecną moc nowego silnika V6 jest tajemnicą, ale według niektórych źródeł ma on generować około 270 koni mechanicznych i aż 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To duża moc, dlatego GR Hilux zostanie wyposażony w bardziej wydajne hamulce.

Kiedy Toyota GR Hilux pojawi się w salonach? Producent w tej sprawie milczy, ale mówi się, że wersja GR ma być dostępna jeszcze z tą generacją modelu. Nie wiadomo jednak, czy chodzi o zwykły dodatkowy poziom wykończenia czy o poziom wykończenia + nowy silnik. Jeśli obecna generacja otrzyma tylko pakiet stylistyczny, to nowego silnika należy spodziewać się wraz z debiutem nowej generacji w 2023 roku. Nowego Hiluxa powinniśmy jednak poznać już w 2022 roku.

Obecnie najdroższą i najbardziej ekscytującą wersją Hiluxa jest „Dakar”. Hilux Dakar kosztuje 194.900 złotych i jest dostępny wyłącznie jednostką 2.4 D-4D o mocy 150 KM.