Sytuacja jest dramatyczna: odwołano nawet targi motoryzacyjne Paris Motor Show zaplanowane w październiku 2020 roku

Organizatorzy Paris Motor Show 2020 ogłosili odwołanie głównej części imprezy zaplanowanej od 1 do 11 października. „Nic nie będzie takie samo jak poprzednio, a ten kryzys musi nas nauczyć, jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział organizator paryskiego salonu motoryzacyjnego. Ciągle aktualne są znacznie mniejsze wydarzenia obok głównej wystawy, ale one też mogą zostać odwołane (takie jak Movin’On i Smart City).

Przypomnijmy, że w marcu odwołano największy na świecie Salon Motoryzacyjny w Genewie. Podobny los spotkał targi motoryzacyjne w Poznaniu, które zostały przełożone na czerwiec, ale jeśli pandemia koronawirusa nie odpuści organizacja targów będzie niemożliwa. W Ameryce odwołano targi motoryzacyjne w Detroit, której hale posłużą do utworzenia szpitala polowego do leczenia osób z chorobą COVID-19. Przedstawiciele targów motoryzacyjnych w Detroit poinformowali o planach wystawy na czerwiec 2021 roku.

> Ferrari zamyka fabrykę

Producenci samochodów również reagują na sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Większość firm motoryzacyjnych zamyka fabryki na całym świecie, co z pewnością przełoży się na ogromne straty finansowe koncernów i firm motoryzacyjnych. W Polsce sprzedaż niektórych marek samochodowych spadła nawet o 80%, a grupy dilerskie decydują się na masowe zwolnienia.

Źródło: Paris Motor Show