Oficjalnie: Salon Motoryzacyjny w Genewie (2020) odwołany z powodu koronawirusa

Stało się. Największe targi motoryzacyjne na świecie – Genewa Motor Show – zostają odwołane po tym, jak szwajcarski rząd zakazał organizowania dużych wydarzeń z powodu koronowirusa.

Szwajcarski minister zdrowia – Heinz Alain Berset – ogłosił w piątek, że organizowanie wydarzeń z udziałem ponad 1000 osób jest zabronione. Zakaz wchodzi w życie natychmiast i będzie obowiązywał co najmniej do 15 marca.

Genewa Motor Show
Genewa Motor Show 2020 – ogłoszenie odwołania targów motoryzacyjnych

„Z przykrością informujemy, że targi motoryzacyjne w Genewie zostają odwołane. To siła wyższa” – ogłosili organizatorzy GIMS na konferencji prasowej w Palexpo o godz. 11:30, 28.02.2020.

Pierwsza edycja targów motoryzacyjnych odbyła się w 1905 roku, natomiast w 1924 roku uzyskała międzynarodowe uznanie. Genewskie targi są od tego czasu najbardziej prestiżowymi dla producentów, którzy podczas ich trwania prezentują wiele premier samochodowych i projektów motoryzacyjnych (konceptów). Tegoroczna edycja miała być 90-ta.

Podczas genewskich targów motoryzacyjnych w 2020 roku swoją premierę miało zaliczyć wiele nowych samochodów, w tym m.in. DS 9, nowy Golf GTI 2020, Hyundai i20 czy nowa KIA Sorento.

Salon Samochodowy w Genewie zwróci koszt wszystkich sprzedanych biletów, natomiast wystawcy zostali poproszeni o demontaż stoisk do 7 marca. Jest to całkowita rezygnacja – tegoroczna edycja w ogóle się nie odbędzie, nawet w zastępczym terminie.

Koronawirus w Szwajcarii

Do tej pory liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Szwajcarii wzrosła do dziewięciu.

Źródło: Admin.ch

Zdjęcia targów motoryzacyjnych w Genewie z poprzednich lat: