Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 przełożone z powodu koronawirusa: znamy nowy termin

Według naszych źródeł największe targi motoryzacyjne w Poznaniu (Poznań Motor Show 2020) zostały w dniu dzisiejszym przełożone z powodu koronawirusa. W ciągu ostatnich godzin takie informacje otrzymują wystawcy targów.

Motor Show w Poznaniu to największa impreza motoryzacyjna w Polsce i w tej części Europy. Nieprzerwanie od 2010 roku odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W 2020 roku wystawa była zaplanowana w terminie od 26 marca do 29 marca. Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Poznaniu najważniejsze marki i producenci prezentują nowe modele i najciekawsze projekty motoryzacyjne.

Poznań Motor Show 2020 „małą Genewą”

Targi motoryzacyjne są uważane za „małą Genewę”. Zgadza się, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wystawa motoryzacyjna w Genewie (największa na świecie) również została odwołana. W tym roku głównym tematem przewodnim targów była „Droga do elektromobilności”. Z tej okazji odwiedzający mieli szansę na własne oczy zobaczyć wiele samochodów elektrycznych.

Poznań Motor Show 2020 – kiedy? Znamy nowy termin

Nowy termin targów motoryzacyjnych w Poznaniu zaplanowany jest na 18-21 czerwca.

Oficjalne oświadczenie:

Z uwagi na sytuację biznesową w branży motoryzacyjnej na świecie wywołaną zachorowaniami spowodowanymi przez koronawirusa zarząd Grupy MTP, po konsultacjach z wystawcami i partnerami targów, podjął decyzję o przesunięciu terminu bloku targów motoryzacyjnych: Poznań Motor Show, Kongres Move – International E-Mobility Congress, Targów Techniki Motoryzacyjnej z terminu od 26 do 29 marca 2020 roku na termin od 18 do 21 czerwca 2020 roku. Z najwyższą uwagą śledzimy również komunikaty udostępniane przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) oraz instytucje rządowe. Monitorujemy także sytuację na rynku spotkań na świecie. Po analizie przykładu największych targów motoryzacyjnych w Genewie, troską zarządu Grupy MTP było to, aby takiej decyzji nie podejmować w ostatniej chwili, z uwagi na dobro klientów. Biorąc pod uwagę duże ryzyko konieczności odwołania wydarzenia, z szacunku dla zwiedzających i wystawców, podjęliśmy tę decyzję z wyprzedzeniem. Włożyliśmy bardzo dużo pracy i energii w organizację wydarzenia na najwyższym poziomie i zrobimy wszystko, aby targi w terminie czerwcowym spełniły oczekiwania przedstawicieli branży oraz fanów motoryzacji. Mamy nadzieję, że decyzja ta spotka się z Państwa zrozumieniem i akceptacją.

Źródło: własne

Kilka zdjęć z poprzednich edycji targów motoryzacyjnych w Poznaniu: