Nowa Skoda Octavia RS iV (PHEV) Coupe?

Skoda od kilku dni żyje premierą pierwszej w swojej historii hybrydowej (PHEV) Octavii RS. Z naszych obserwacji wynika, że większość fanów marki przyjęło propozycje hybrydy typu plug-in bardzo ciepło. 245 koni mechanicznych i perspektywa darmowej jazdy na dystansie do 60 kilometrów (oczywiście do czasu wprowadzenia opłat na darmowych dotychczas stacjach ładowania) wygląda całkiem atrakcyjne, biorąc pod uwagę ciągle rosnące ceny benzyny.

Tak tylko przypominamy, że konfiguracja hybrydowa typu plug-in nowej Octavii RS iV to w rzeczywistości połączenie silnika spalinowego o pojemności 1,4 l z jednostką elektryczną o mocy 116 koni mechanicznych. Czeska limuzyna z takim wariantem napędowym osiąga pierwszą setkę w czasie 7,3 sekund, ale nie jest to ostatnie słowo Skody w temacie RS-ki. Na horyzoncie widać mocniejszy model z motorem 2,0 l TSI, który zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Skoda Octavia RS iV 2020
Skoda Octavia RS iV 2020

A gdyby tak hybrydowa Octavia RS iV Coupe?

Wizualizacja, którą możecie oglądać poniżej jest autorstwa X-Tomi Design. Bardzo utalentowany projektant znany jest na naszym blogu, np. z renderingów Volkswagena Caddy GTI czy DS 9 w wersji Coupe. Octavia RS iV Coupe dołącza do osobistych marzeń autora, bo najprawdopodobniej taka wersja nie znajdzie żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Warto jednak pomarzyć – nawet przez chwilę.

Skoda Octavia RS iV Coupe
Skoda Octavia RS iV Coupe – fot: X-Tomi Design