Wstrzymaj się z zakupem Cupry. Nowe i ładniejsze modele Leon i Formentor jeszcze w tym miesiącu

Hiszpanie bardzo mądrze postąpili wyodrębniając markę Cupra od SEAT-a. Nowy twór, który zadebiutował na rynku w 2018 roku, a w 2020 w salonach pojawił się pierwszy, zupełnie oddzielny model o nazwie Formentor. Te nieco bardziej sportowo nacechowane auta mocno spodobały się klientom i aktualnie są bardziej popularne od standardowych SEAT-ów. Już wkrótce zobaczymy dwa odmłodzone modele, gdyż właśnie zapowiedziano datę ich premiery.

  • Cupra przygotowuje się do premiery dwóch nowości
  • 29 kwietnia zobaczymy odmłodzonego Leona i Formentora
  • Efektowna stylistyka i lepszy napęd hybrydowy przyciągną więcej klientów

Na portalu prasowym marki Cupra pojawiła się zajawka dwóch nadchodzących nowości. Już wkrótce, podczas wydarzenia o nazwie Design Obsession, zaprezentowany zostanie odświeżony Leon oraz Formentor.

Premierę będzie można śledzić w domowym zaciszu, dzięki streamingowi na żywo uruchomionemu na platformie YouTube. Debiut wspomnianych wyżej modeli odbędzie się 29 kwietnia o godzinie 19:00.

2025 Cupra Leon
2025 Cupra Leon

Jeśli więc miałeś ochotę na zakup Formentora lub Leona, radziłbym Ci się wstrzymać z tą decyzją. Wydaje mi się, że warto poczekać do premiery wersji po faceliftingu, gdyż będą one po prostu jeszcze ciekawsze.

Cupra Formentor i Cupra Leon nadchodzą w jeszcze lepszej formie

Hiszpański producent udostępnił jedynie dwie grafiki, na których możemy zobaczyć wygląd tylnego oświetlenia obu modeli. Prezentuje się to naprawdę efektownie i bardzo pasuje do stylistyki tej marki.

Formentor jest najlepiej sprzedającym się modelem Cupry i stale utrzymuje się w czołówce najchętniej kupowanych aut na rynku. W 2023 roku na całym świecie dostarczono ponad 120 000 egzemplarzy, więc średnio 328 sztuk dziennie.

W ofercie znajdują się obecnie wersje z napędem wysokoprężnym, benzynowym oraz hybrydy. Topową odmianą jest Formentor VZ5, gdzie pod maską znajdziesz 2.5 litrową jednostkę TFSI znaną chociażby z Audi RS3. Miałem okazję pojeździć tym samochodem i wywarł on nam nie świetne wrażenie, choć kilka rzeczy bym w nim zmienił.

Jeździłem najszybszą Cuprą w historii. Nawet w Audi szanują osiągi Formentora VZ5 i obniżyli ceny RS-a

Jak widać na zaprezentowanej grafice, z tyłu pojawi się nowy pas świetlny z efektem trójwymiarowym. Da się również zauważyć podświetlane logo Cupry umieszczone na środku klapy bagażnika. Takie samo rozwiązanie pojawiło się już w elektrycznym modelu Tavascan.

Odświeżona Cupra Leon dostępna będzie w dwóch wersjach nadwozia: jako 5-drzwiowy hatchback oraz rodzinne kombi Sportstourer. Moim zdaniem, ten konkurent Volkswagena Golfa jest od swojego niemieckiego kuzyna bardziej atrakcyjny pod względem stylistycznym. Mam nadzieję, że nowa jego wersja będzie jeszcze lepsza.

2025 Cupra Formentor
2025 Cupra Formentor

Producent zapewnia, że na pokładzie obu aut znajdziemy bardziej nowoczesny układ hybrydowy eHybrid, przyjazne środowisku materiały i więcej rozwiązań cyfrowych. Oby tylko system multimedialny działał sprawniej niż dotychczas.

Oni już jeżdżą nowym Leonem

Producent pokazał jedynie grafiki prezentujące fragment tylnej części nadwozia. Ja znalazłem jednak fotografię, na której można zobaczyć również przód nowego Leona.

W serii wyścigowej TCR pojawiła się już wyczynowa wersja odmłodzonej Cupry. Oczywiście, seryjny egzemplarz nie będzie posiadał tak rozbudowanej aerodynamiki i poszerzonych błotników, ale da się zauważyć chociażby nowe przednie reflektory.

Wszystkiego oficjalnie dowiemy się już za kilka dni. Jak wspomniałem, premiera nowego Formentora i Leona odbędzie się 29 kwietnia wieczorem.

Źródło: Cupra, mundodavelocidade, motofilm.pl