Elektryczne kombi na sportowo. Volkswagen ID.7 GTX Tourer ma 340 KM

Całkiem niedawno, bo w drugiej połowie lutego 2024 roku, do oferty Volkswagena dołączyło pierwsze elektryczne kombi. Zadebiutował wtedy Volkswagen ID.7 Tourer. Teraz, naszym oczom ukazała się wersja GTX.

  • Kolejny model Volkswagena dołącza do rodziny GTX – ID.7 Tourer
  • Posiada napęd na cztery koła i oferuje moc 340 koni mechanicznych
  • Bateria o pojemności 86 kWh netto zapewnia zasięg do 625 kilometrów (WLTP)
  • Przedsprzedaż rusza wiosną 2024 roku

Nie musieliśmy długo czekać na kolejny wariant napędowy. Na dzisiaj, oprócz modelu ID.3 GTX, producent z Wolfsburga przygotował dla swoich fanów ID.7 Tourer w wydaniu GTX.

Rodzina GTX składa się więc aktualnie z czterech modeli, gdyż w ofercie znajdziesz ID.3, ID.4, ID.5 oraz ID.7 Tourer. Wiem jednak, że to jeszcze nie wszystko i niebawem zobaczymy kolejne auta z tym oznaczeniem.

2024 Volkswagen ID.7 GTX Tourer
2024 Volkswagen ID.7 GTX Tourer

Volkswagen ID.7 GTX Tourer

Niemcy nie kombinowali za bardzo ze stylistyką swojego pierwszego usportowionego kombi w wydaniu bezemisyjnym. Zmiany wizualne są niemal identyczne jak w przypadku ID.3 GTX.

Jest tu nowy wzór przedniego zderzaka, z czarną kratką o diamentowym wzorze, 20-calowe felgi Skagen i nowy dyfuzor w tylnym zderzaku. Mamy też sporo czarnych elementów, takich jak progi boczne czy lusterka.

Klient opcjonalnie może zamówić auto z większymi, 21-calowymi obręczami. Na liście dodatków znajduje się również duży dach panoramiczny z opcją przyciemniania Smart Glass.

2024 Volkswagen ID.7 GTX Tourer
2024 Volkswagen ID.7 GTX Tourer
2024 Volkswagen ID.7 GTX Tourer
Listwa LED i podświetlany znaczek z tyłu to bardzo efektowny detal

W kabinie znalazło się miejsce dla pokrytych ekologicznym materiałem foteli. Tkanina ta przypomina z wyglądu i w dotyku alcantarę, co świetnie pasuje do sportowego charakteru auta.

Na liście opcji znajdują się siedzenia ergoActive z elektryczną regulacją w 12 kierunkach i funkcją pamięci. Kierowca i pasażer mogą również uruchomić w nich opcję masażu.

2024 Volkswagen ID.7 GTX Tourer
Czerwonych akcentów nie brakuje
2024 Volkswagen ID.7 GTX Tourer
Fotele prezentują się bardzo przytulnie

Deskę rozdzielczą pokryto skórą z czerwonymi przeszyciami i takie same akcenty pojawiły się na kierownicy z logo GTX. Zarówno podsufitka, dywaniki jak i cała podłoga wykonane są w 100 procentach z materiałów pozyskanych z recyklingu.

Mamy do czynienia z autem kombi, więc istotna jest przestrzeń bagażowa. Volkswagen ID.7 GTX Tourer, w zależności od ustawienia tylnej kanapy, oferuje od 605 do 1 714 litrów pojemności.

2024 Volkswagen ID.7 GTX Tourer
Oparcie tylnej kanapy dzieli się w proporcji 30/70

Co napędza usportowione kombi?

Volkswagen ID.7 GTX Tourer oferuje napęd na cztery koła, który jest realizowany przez dwa silniki elektryczne. Łącznie oferują one moc 340 koni mechanicznych.

Niestety nie wiadomo jeszcze ile temu elektrycznemu kombi zajmuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h. Wiem jedynie, że prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 180 km/h.

Na pokładzie zamontowana została bateria o pojemności 86 kWh netto, którą można ładować z mocą do 200 kW. Uzupełnienie stanu akumulatora od 10 do 80 procent zajmuje w idealnych warunkach 30 minut.

2024 Volkswagen ID.7 GTX Tourer
2024 Volkswagen ID.7 GTX Tourer
2024 Volkswagen ID.7 GTX Tourer
2024 Volkswagen ID.7 GTX Tourer

Teoretyczny zasięg Volkswagena ID.7 GTX Tourer to 625 kilometrów według norm WLTP. To zasługa głównie świetnych właściwości aerodynamicznych tego modelu.

Dzięki wydajnemu napędowi, ID.7 GTX Tourer jest w stanie pociągnąć przyczepę o masie do 1 400 kilogramów. Opcjonalnie możemy oczywiście zamówić elektrycznie wysuwany spod tylnego zderzaka hak.

Volkswagen zaprezentuje nam polski cennik tego wariantu nieco później. Obecnie nie znamy nawet ceny standardowej wersji ID.7 Tourer. Przedsprzedaż ma się rozpocząć już wiosną 2024 roku.

Źródło: Volkswagen, motofilm.pl