Wiemy ile kosztuje najładniejszy SUV Renault. Tanio nie jest

Francuzi dzielnie pracują nad modernizacją gamy modelowej. W ofercie Renault pojawia się coraz więcej nowości, w tym również modele, których klienci jeszcze nigdy nie mieli okazji poznać. Jednym z przykładów jest SUV o nazwie Rafale.  Wiemy ile kosztuje.

Samochód ten miał swoją premierę w czerwcu 2023 roku i bardzo pozytywnie zaskoczył wszystkich nowym językiem stylistycznym. To SUV z nadwoziem w stylu coupe, o długości 471 centymetrów.

Polski importer Renault opublikował dzisiaj cennik, który będzie obowiązywał w naszym kraju. Klienci chętni do zakupu tego efektownie wyglądającego auta muszą się przygotować na dość spory wydatek.

2023 Renault Rafale
2023 Renault Rafale

Co znajdziemy pod maską?

Na początku samochód będzie oferowany w jednej wersji napędowej E-Tech Full Hybrid. Znamy ją między innymi z modeli takich jak Austral czy Espace, którego niedawno miałem przyjemność testować.

Pod maską znajduje się skromny silnik benzynowy o pojemności 1.2 litra. 3-cylindrowa jednostka spalinowa oferuje moc 131 koni mechanicznych, ale wspierają ją dwa silniki elektryczne o mocy 25 i 70 koni mechanicznych.

Systemowa moc to 200 koni mechanicznych i 205 niutonometrów momentu obrotowego. Napęd na przednią oś realizowany jest poprzez wielotrybową przekładnię automatyczną.

2023 Renault Rafale
2023 Renault Rafale

Miłośnicy nieco większego potencjału i napędu na cztery koła muszą uzbroić się w cierpliwość. Pod koniec 2024 roku do oferty dołączy wariant hybrydowy o mocy 300 koni mechanicznych.

Ile kosztuje Renault Rafale w Polsce?

W polskiej ofercie znajdziesz dwie wersje wyposażenia Renault Rafale. Nowy francuski SUV dostępny będzie w salonach od czerwca 2024 roku w wydaniu TECHNO oraz ESPRIT ALPINE.

Na pokładzie wersji Techno znajdziesz w standardzie między innymi: system bezkluczykowego otwierania i uruchamiania pojazdu i podgrzewaną kierownicę i fotele z przodu. Jest też system multimedialny z 12-calowym ekranem i nawigacją czy 20-calowe felgi.

Pełna lista jest dużo dłuższa i znajdziesz ją na polskiej stronie producenta. Renault Rafale techno startuje w polskim cenniku od kwoty 192 900 złotych brutto.

2023 Renault Rafale
2023 Renault Rafale

Dostępna jest również odmiana z układem czterech kół skrętnych 4control Advanced. Za takie auto będziesz musiał zapłacić co najmniej 199 900 złotych brutto.

Aktualnie na szczycie oferty, zanim dołączy do niej 300-konna wersja, znajduje się auto w poziomie wyposażenia Esprit Alpine. Tutaj lista opcji dostępnych w standardzie jest jeszcze dłuższa.

System czterech kół skrętnych dostajesz w cenie, podobnie jak elektrycznie podnoszoną klapę bagażnika czy tapicerkę z alcantary. Jest również asystent wspomagania wyjeżdżania z miejsca parkingowego tyłem czy miękka deska rozdzielcza z oświetleniem ambientowym.

2023 Renault Rafale
2023 Renault Rafale

Cena Renault Rafale Esprit Alpine startuje w polskich salonach od kwoty 210 900 złotych brutto. Na polskiej stronie producenta dostępny jest już konfigurator tego modelu.

Źródło: Renault Polska, motofilm.pl