Peugeot pozazdrościł Volkswagenowi i Skodzie. ChatGPT ułatwi życie kierowcom

Sztuczna inteligencja wkroczyła dość mocno w nasze życie i z jednej strony jest to fascynujące, z drugiej natomiast może przerażać. Po Volkswagenie i Skodzie kolejni producenci chcą zaimplementować ChatGPT do swoich aut. Teraz taki ruch wykonał Peugeot.

Pierwszym seryjnie produkowanym samochodem, który w standardzie posiada asystenta głosowego wspomaganego przez ChatGPT jest Volkswagen Golf 8 po liftingu. Nieco później rozwiązanie to trafiło do odświeżonej Skody Octavii.

2024 Volkswagen Golf GTE
2024 Volkswagen Golf GTE

Teraz, Francuzi zapowiedzieli, że w samochodach z lwem w logo również pojawi się taka funkcjonalność. Póki co, ma ona być dostępna dla ograniczonej liczby klientów.

Peugeot wyposaża auta w ChatGPT

Z pewnością wielokrotnie podczas jazdy próbowałeś znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytanie. Najczęściej, podejmowałeś ryzyko i sięgałeś po smartfona, aby sprawdzić rozwiązanie w sieci.

Teraz w coraz większej liczbie samochodów nie będziesz już musiał tego robić. Asystent głosowy, przy pomocy ChatGPT, odpowie na wszelkie Twoje pytania.

2024 Peugeot E-Rifter
2024 Peugeot E-Rifter

W przypadku aut marki Peugeot wystarczy wypowiedzieć frazę „OK, Peugeot„, a następnie zadać w naturalny sposób pytanie. Po chwili z głośników powinieneś usłyszeć odpowiedź.

Francuzi prowadzą aktualnie program pilotażowy, który dostępny jest tylko dla 10 000 użytkowników. Klienci muszą pobrać specjalną aplikację w systemie Peugeot Service Store.

Dla 10 000 osób ChatGPT będzie dostępny za darmo przez okres 6 miesięcy. Obecnie system działa w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i angielskim.

Peugeot 408 ChatGPT
Peugeot 408 ChatGPT

Gdy program pilotażowy się zakończy, usługa zostanie wprowadzona do wszystkich nowych modeli marki Peugeot. Mam nadzieję, że lista dostępnych języków również się poszerzy.

Jakie modele Peugeot obsługują tę funkcję?

Usługa działa w najnowszych modelach marki Peugeot. Na liście pojazdów znajdziesz auta takie jak: 208, 2008, 308, 408, 508, E-3008, E-RIFTER, E-TRAVELLER, E-Partner oraz E-Expert.

W nadchodzącym E-5008 naturalnie również będziesz mógł skorzystać z ChatGPT. Premiera tego modelu powinna się odbyć już latem 2024 roku, prawdopodobnie w sierpniu.

2024 Peugeot E-3008
2024 Peugeot E-3008

Miesiąc później zobaczymy debiut elektrycznego wariantu modelu E-408. Peugeot będzie miał wtedy w swojej ofercie aż 12 samochodów z napędem wyłącznie elektrycznym.

Źródło: Peugeot, motofilm.pl