Toyota i Lexus mają powody do świętowania. “To był rekordowy rok”

Informacji o podobnej tematyce będziemy mogli przeczytać w najbliższym czasie coraz więcej. Lexus oraz Toyota pochwaliły się właśnie wynikami sprzedaży w Polsce za ubiegły, 2023 rok.

Nikogo nie powinno chyba zdziwić, że Toyota ponownie stała się ulubioną marką Polaków. Uplasowała się na samym szczycie rankingu z wynikiem 98 021 rejestracji nowych samochodów osobowych i dostawczych.

Okazuje się, że co piąte nowe auto w Polsce to Toyota. Najbardziej popularnym modelem jest Corolla, a liderami w swoich segmentach zostały również: Aygo X, Yaris, Yaris Cross oraz C-HR.

2024 Toyota Corolla Hatchback Super Green
2024 Toyota Corolla Hatchback Super Green

W porównaniu do 2022 roku mamy do czynienia ze wzrostem liczby sprzedaży o 23 procent. Udział w polskim rynku zwiększył się natomiast z 17,6 do 19,2 procenta.

Radości nie kryje PR Senior Manager Toyota Central Europe, Robert Mularczyk:

„Ten rok pokazał, że jesteśmy w stanie idealnie odnaleźć się na dynamicznie zmieniającym się rynku dzięki elastycznemu podejściu do potrzeb klientów, a także dostępnej szerokiej ofercie niezawodnych i naszpikowanych najnowocześniejszą technologią samochodów, w tym piątej generacji hybrydy. Corolla jest naszym bestsellerem, a osoby prywatne szczególnie cenią Yarisa Cross. Na rozpoczynający się rok patrzę z tym większym optymizmem, że na rynek trafią kolejne nowości jak następna generacja Toyoty C-HR czy nowa Toyota Land Cruiser”

Na liście dziesięciu najpopularniejszych nowych aut w Polsce aż cztery pozycje zostały zajęte przez Toyotę. Śmiało można powiedzieć o dominacji tego japońskiego producenta.

Na dziewiątym miejscu uplasowała się RAV4 z wynikiem 8366 egzemplarzy. Siódme miejsce to C-HR z liczbą 10 626 sztuk, a czwarte to Yaris Cross, którego nabyło 13 402 klientów. Najwyżej, bo na trzeciej pozycji uplasował się Yaris z wynikiem 13 459 sztuk.

Toyota infografika
Toyota infografika

Zdecydowana większość zakupów została dokonana przez firmy. Aż 63 631 egzemplarzy, w tym najczęściej Corolla, trafiły do flot. Prywatni nabywcy zarejestrowali 27 564 auta i najchętniej wybieranym modelem był Yaris Cross.

Nie tylko Toyota. Powody do świętowania ma również Lexus

Drugi japoński producent tego samego koncernu też spisał się świetnie w 2023 roku. Było to rekordowe 12 miesięcy od momentu zaistnienia marki Lexus w Polsce w 1997 roku.

Od stycznia do grudnia 2023 roku klienci zarejestrowali 10 495 egzemplarzy nowych Lexusów. Już w połowie grudnia świętowano przekroczenie progu 10 tysięcy aut.

Najczęściej wybieranym modelem przez prywatnych nabywców stał się Lexus NX. Sprzedaż wyniosła 2984 egzemplarze, co jest aż o 87 procent lepszym wynikiem niż w roku 2022.

Lexus NX
Lexus NX

Podobna, znaczna poprawa dotyczy całościowej sprzedaży, gdyż ta wzrosła aż o 85 procent względem roku ubiegłego. Zdecydowanie jest się z czego cieszyć.

Auta marki Lexus zajęły aż trzy miejsca w rankingu 10 najchętniej kupowanych aut klasy premium. Na pierwszej pozycji uplasował się NX z liczbą 1313 sztuk. Trzecia lokata należy do UX-a sprzedanego w liczbie 929 egzemplarzy, a klasyfikację zamyka RX na 10 miejscu 526 zarejestrowanymi autami.

Źródło: Lexus, Toyota, motofilm.pl