Lexus Polska już świętuje rekordowy rok. Sprzedali 10 000 aut

W odróżnieniu od Toyoty, marka Lexus nie należy do najbardziej popularnych na polskim rynku. Nie da się jednak ukryć, że zainteresowanie z roku na rok rośnie.

Ostatnie 12 miesięcy okazało się być rekordowe pod względem liczby sprzedanych samochodów w Polsce. Dokładnie 22 grudnia 2023 roku sprzedano 10-tysięczne auto w naszym kraju.

Lexus Polska podkreśla, że marka bardzo dynamicznie rozwija się na polskim rynku. Klientom podoba się wysoka jakość wykonania, niezawodny i oszczędny napęd oraz bogate wyposażenie.

Lexus ES
Lexus ES

Duże znaczenie ma również wysoki poziom obsługi u autoryzowanych dilerów. Aktualnie w naszym kraju znajduje się 20 salonów i marka ta ma coraz większy udział w klasie premium.

Lexus sprzedał już 10,000 aut w 2023 roku

22 grudnia to ważna data, gdyż właśnie wtedy sprzedano 10-tysięczne auto w 2023 roku. To pierwszy rok w historii marki Lexus na polskiej ziemi, w którym przekroczono tę liczbę sprzedaży.

Szczęśliwcem stał się klient, który wybrał salon Lexus Trójmiasto ulokowany w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej. Wybór padł na model ES, czyli limuzynę segmentu E.

Lexus ES
Lexus ES

Samochód ten dostępny jest w tylko jednej wersji napędowej ES 300h i w aż 6 wariantach wyposażenia. Jego cennik startuje w Polsce od kwoty 249 500 złotych brutto za odmianę Elegance. Warto jednak sprawdzić aktualną ofertę, gdyż Lexus często oferuje atrakcyjne rabaty.

Na drugim biegunie cennika widnieje bogato wyposażona wersja Omotenashi, za którą trzeba zapłacić co najmniej 324 500 złotych brutto. Niestety nie wiem na jaki wariant zdecydował się 10-tysięczny klient.

Jaki napęd w tym modelu?

Pod maską Lexusa ES 300h pracuje 4-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2.5 litra. Układ hybrydowy generuje moc 218 koni mechanicznych, dzięki czemu przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 8,9 sekundy.

Lexus ES
Lexus ES

Deklarowane średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym to zaledwie 4,7 litra na 100 kilometrów. Przy zbiorniku paliwa o pojemności 50 litrów można więc uzyskać zasięg na poziomie 1000 kilometrów.

Japońska marka zadebiutowała w Polsce w 1997 roku i 2023 rok będzie najlepszym pod względem wyników w tej 26-letniej historii. Prawdopodobnie liczba sprzedanych aut będzie dwukrotnie wyższa niż w roku 2022.

Źródło: Lexus Polska, motofilm.pl