Najtańsza Toyota Yaris Cross (2024) kosztuje 110 tys. zł. W 2021 roku 75 tys. zł

Gdy w maju 2021 roku poznaliśmy cennik nowej Toyota Yaris Cross, cena za bazową wersję wynosiła 74 900 złotych. Nic więc dziwnego, że przez ostatnie 2,5 roku na naszych drogach pojawiło się mnóstwo egzemplarzy tego modelu.

Jednakże to może się szybko zmienić, ponieważ właśnie poznaliśmy cennik nowego modelu Toyota Yaris Cross. Najtańsza wersja w katalogu kosztuje teraz 109 900 złotych, co oznacza wzrost aż o 35 tysięcy złotych. Warto jednak zaznaczyć, że od teraz dostępna jest tylko wersja hybrydowa. Nie ma możliwości zamówienia wersji benzynowej 1.5 o mocy 125 koni mechanicznych z manualną skrzynią biegów. Uczciwie dodajmy więc, że najtańsza hybryda w 2021 roku z e-CVT kosztowała 88 900 złotych, co i tak kwalifikuje się jako potężny wzrost.

Toyota Yaris Cross (2024) - przód
Wersja GR Sport stoi na 18-calowych aluminiowych felgach
Toyota Yaris Cross (2024)
Ten lakier nazywa się Urban Khaki i jest bez dopłaty z najdroższą wersją

Toyota Yaris Cross z lepszą jakością wykonania

Zastosowanie większej ilości materiałów do wygłuszenia zdaje się sugerować, że nowa Toyota Yaris Cross została poprawiona pod względem wyciszenia. Łukasz informował także o grubszych szybach i dodatkowych zmianach w silniku, który ma być mniej słyszalny dla pasażerów. Miałem okazję prowadzić Yarisa Cross przed modernizacją i wiem, że przekładnia e-CVT nie działała najefektywniej, była po prostu dość głośna. Szczerze liczę na wielką poprawę w tej kwestii.

Pod względem technologicznym Yaris Cross zyskał m.in. asystenta głosowego „Hej Toyota” oraz możliwość otwierania pojazdu za pomocą smartfona.

Toyota Prius wygląda jak Ferrari, ale pali 0,7 l benzyny. Pełny bak za 200 złotych przekona Polaków

Jeśli zdecydujemy się na wersję Active na 16-calowych stalówkach, będziemy musieli zapłacić prawie 110 tysięcy złotych. Dopiero w wersji Comfort za 115 900 złotych oferuje się felgi aluminiowe. Najdroższy wariant Premiere Edition w cenniku kosztuje 158 900 złotych. Najbardziej usportowiony wizualnie wariant GR Sport został wyceniony na 146 900 złotych.

Toyota Yaris Cross (2024) - wnętrze
Wnętrze Yarisa Cross po faceliftingu (2024 r.)

Tylko hybryda z silnikiem 1.5

Nowy Yaris Cross jest dostępny wyłącznie jako hybryda z silnikiem 1.5 l, w dwóch wariantach mocy – 116 lub 130 koni mechanicznych. Producent wcześniej chwalił się, że wyższa moc zapewnia przyspieszenie do pierwszej setki krótsze o 0,4 sekundy. Inżynierowie skupili się jednak głównie na ekologii i obniżeniu emisji CO2. Są to jednak tylko „kosmetyczne” zmiany.

Polski importer pochwalił się również wprowadzeniem możliwości rezerwacji online nowej Toyoty Yaris Cross. Wystarczy, że potencjalny klient odwiedzi oficjalną stronę internetową Toyoty.

Źródło: polski cennik Toyota Yaris Cross, motofilm.pl