Sprytny sposób na camping w Volkswagenie ID.Buzz. Zestaw, który łatwo zdemontujesz

Dostawcze samochody Volkswagena spisują się świetnie jako kampery, o czym zdążyłem się już przekonać. Jednym z najbardziej nowoczesnych modeli tego typu jest ID.Buzz, który jeszcze nie doczekał się wersji o nazwie California.

Niemiecki producent dopiero pracuje nad zaprezentowaniem produkcyjnej wersji Californii na bazie nowego Multivana. Jego koncepcyjną formę, choć bardzo bliską finalnej, poznaliśmy w sierpniu 2023 roku.

Na elektrycznego kampera w formie ID.Buzza będziemy zatem musieli jeszcze trochę poczekać. A przynajmniej na oficjalną jego wersję, gdyż na rynku pojawiają się już niezależne modyfikacje.

Demontowalny pakiet kempingowy dla ID.Buzz

Jednym z przykładów jest holenderska firma Tonke, która właśnie pokazała pakiet zmieniający Volkswagena ID.Buzz w dom na kołach. Śmiało można w takim samochodzie spędzić kilka dni na łonie natury.

Volkswagen ID.Buzz Tonke
Volkswagen ID.Buzz Tonke

Cały zestaw mieści się w bagażniku samochodu z krótkim rozstawem osi. Wkrótce do oferty dołączy wariant przedłużany, ale holenderski producent podkreśla, że do tej wersji również pasuje ta modyfikacja.

Camping-kit nie jest przeróbką montowaną na zawsze. Można ją łatwo zamontować i zdemontować, chociażby w razie potrzeby skorzystania z całego bagażnika.

Pakiet ten pozwala na skorzystanie z kuchni, której można używać zarówno na zewnątrz jak i w środku samochodu. Na wyposażeniu jest podwójna kuchenka indukcyjna, zlew, 31-litrowa lodówka i mnóstwo szuflad.

Volkswagen ID.Buzz Tonke
Kuchnia wysuwa się na obie strony

Po zjedzeniu kolacji warto się przespać, co jest możliwe dzięki obecności składanego, podwójnego łóżka. Rozkłada się je nad drugim rzędem siedzeń.

Do zasilania kuchenki wymagane jest podłączenie do gniazda 230V. Opcjonalnie można też dokupić akumulator z ładowarką solarną, aby móc korzystać z zestawu nawet bez dostępu do sieci elektrycznej.

Za zestaw kempingowy firma Tonka życzy sobie 4 955 euro, czyli około 21 500 złotych. Wspomniana wyżej bateria wymaga dopłaty 2 100 euro, czyli około 9 100 złotych.

Volkswagen ID.Buzz Tonke
Bardzo miło można spędzić letnie popołudnie

Volkswagen ID.Buzz startuje w polskim cenniku od kwoty 229 760 złotych netto. Aktualnie dostępna jest tylko 204-konna wersja PRO z baterią o pojemności 77 kWh, która zapewnia zasięg do 416 kilometrów (WLTP).

Źródło: Tonke, motofilm.pl