Polacy rzucą się na tego SUV-a. Będzie jeszcze bogatszy, a cena nie przekroczy 100 000 złotych

Pod koniec września 2023 roku Dacia miała powody do świętowania. W ciągu dziewiętnastu lat udało im się wyprodukować aż osiem milionów samochodów. Rumuńskie auta trafiają na 44 rynki całego świata.

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że już wkrótce wyniki sprzedaży wzrosną jeszcze bardziej. Zbliża się bowiem premiera zupełnie nowej Dacii Duster.

Kompaktowy SUV segmentu C jest drugim najchętniej kupowanym modelem z gamy tego producenta. Od momentu debiutu w 2010 roku sprzedano ponad 2 260 000 egzemplarzy Dustera.

Koniec z tanią i nudną Dacią. „Marka idzie nowymi SUV-ami po klientów Jeepa, pokonali już nawet KIA”

W 2018 roku na rynek trafiła druga generacja tego auta, a w 2021 roku przeprowadzono jej facelifting. Teraz oczekujemy na zupełnie nową generację budżetowego SUV-a.

Premiera ma się odbyć już 29 listopada 2023 roku, choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. Pod względem stylistycznym powinniśmy się spodziewać wielu nawiązań do konceptu Bigster, który został pokazany światu w 2021 roku.

Dacia Bigster Concept
Dacia Bigster Concept

Nowy rumuński SUV urośnie

Zobaczymy nową, bardzo efektownie wyglądającą sygnaturę świetlną i nieco bardziej kanciaste kształty. Nowa płyta podłogowa CMF-B pozwoli na wprowadzenie nowinek technologicznych.

Dacia Duster stanie się trochę większa. Przewiduje się, że na długości nowy SUV zyska nawet około 10-20 centymetrów. Oznacza to, że pasażerowie skorzystają z bardziej przestronnego wnętrza.

Dodatkowo, dzięki nowej płycie podłogowej, klienci będą mogli zdecydować się na zakup auta z napędem hybrydowym. Na początku w ofercie ma się pojawić miękka hybryda 1.2 o mocy 130 koni mechanicznych.

Dacia Bigster Concept
Dacia Bigster Concept

Według informacji pojawiających się w sieci, w 2025 roku do oferty dołączy wariant zasilany LPG, a następnie turbodoładowana jednostka 1.3 z automatyczną skrzynią biegów.

Cena obecnie oferowanej Dacii Duster startuje w polskich salonach od 79 900 złotych. Nowe wcielenie tego modelu prawdopodobnie będzie nieco droższe.

Dacia Duster 2023 oferta PL
Dacia Duster 2023 oferta PL

Dacia Duster będzie droższa, ale coś za coś

Przewiduje się, że na rynku europejskim cenniki będą się zaczynały od około 22 000 euro. Nadal będzie to zatem świetna cena, która nie przekracza 100 000 złotych.

W zamian otrzymamy bogatsze wyposażenie. Na pokładzie znajdą się kamery 360, panoramiczny dach, większy ekran dotykowy obsługujący nowy system inforozrywki z bezprzewodowym Android Auto i Apple CarPlay, czy elektrycznie sterowany fotel kierowcy.

Wszystkiego dowiemy się jeszcze w tym miesiącu. Mam nadzieję, że wkrótce Dacia potwierdzi datę premiery swojego nowego SUV-a. Nowy Duster trafi do salonów dopiero na początku 2024 roku.

Źródło: Dacia