Limitowany do 30 sztuk Lexus RC F Ultimate Edition trafia do Polski. Warto się pospieszyć z decyzją

Tylko i wyłącznie 30. Właśnie tyle osób będzie mogło zamówić nową, specjalną edycję samochodu, który jest z nami na rynku już od prawie 9 lat. Lexus właśnie wprowadził do oferty model RC F w wydaniu Ultimate Edition.

Limitowana do 30 sztuk edycja bazuje na Lexusie RC F Track Edition. Mowa o najlżejszym wariancie tego 2-drzwiowego coupe, w którym dach, maska i zderzaki wykonane są z włókna węglowego.

Ultimate Edition wyróżnia się aktywnym tylnym spojlerem z karbonu. Wysuwa się on automatycznie po przekroczeniu prędkości 80 km/h. Zapewnia on lepszy docisk i pewniejsze prowadzenie przy wyższych szybkościach.

2024 Lexus RC F Ultimate Edition
Karbonowy spojler wysuwa się automatycznie przy 80 km/h

Unikalny lakier i tabliczka z numerem

Z zewnątrz rozpoznasz tę wersję Lexusa po lakierze Titanium Carbide Grey. Nie był on do tej pory dostępny w żadnym innym wariancie Lexusa RC F.

Wnętrze wykończono czarną tapicerką, która momentami rozświetlona jest niebieskimi wstawkami. Dekory wykonano z czarno-niebieskiego włókna węglowego, co prezentuje się bardzo imponująco.

2024 Lexus RC F Ultimate Edition
Niebieski kolor dodaje sportowego charakteru
2024 Lexus RC F Ultimate Edition
Żebyś przypadkiem nie zapomniał, jak unikalnym autem właśnie jedziesz
2024 Lexus RC F Ultimate Edition
Mały bajer, a ucieszy wielu

Kolejne akcenty to tabliczka z numerem seryjnym umieszczona na podłokietniku w drzwiach od strony kierowcy oraz projektory w drzwiach wyświetlające na ziemi logo „F”.

Pod maską nie zaszły prawie żadne zmiany, ale to chyba dobrze. Nadal pracuje tam wolnossąca jednostka V8 o pojemności 5.0 litrów, połączona z 8-stopniowym automatem.

Napisałem „prawie”, gdyż inżynierowie poprawili wyważenie tłoków i korbowodów, dzięki czemu silnik ma brzmieć jeszcze lepiej. Kierowca ma do dyspozycji pod prawą stopą 477 koni mechanicznych oraz 530 niutonometrów.

2024 Lexus RC F Ultimate Edition
Takich silników ze świecą szukać. Wolnossące 5.0 V8

Potencjał ten trafia wyłącznie na tylne koła, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa tylko 4,3 sekundy. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 270 km/h.

Lexus RC F Ultimate Edition to ostatnia szansa

Polska jest jednym z nielicznych europejskich rynków, na których dostępny jest Lexus RC F Ultimate Edition. Niestety, polski importer nie ujawnił ceny limitowanej do 30 egzemplarzy edycji. Wiem tylko, że auta trafią do klientów wiosną 2024 roku.

To z pewnością jeden z ostatnich momentów na zakup tak „prawdziwego” 2-drzwiowego coupe. Wolnossący silnik V8 o pojemności 5.0 litrów jest już rzadkością, a wejście w posiadanie tej limitowanej odmiany może być dobrą inwestycją.

2024 Lexus RC F Ultimate Edition
2024 Lexus RC F Ultimate Edition

Cennik standardowej odmiany Lexusa RC F startuje od 498 700 złotych. Za odmianę Track Edition trzeba było zapłacić 645 700 złotych, ale niestety już nie znajdziesz jej w ofercie.

Źródło: Lexus, motofilm.pl