Kupił unikatowe Porsche i w ogóle nim nie jeździł. Teraz jest warte ponad 10 mln zł i szuka nowego garażu

Na aukcjach bardzo często można spotkać unikatowe egzemplarze samochodów. Całkiem niedawno ogłoszono chociażby licytację Lamborghini, którym jeździł sam Leonardo DiCaprio w filmie „Wilk z Wall Street”.

Auto, które pojawiło się właśnie w domu aukcyjnym Bonhams, jest również bardzo unikatowe, choć z pewnością słyszało o nim dużo mniej osób. I to nawet tych, które mocno się interesują motoryzacją.

Unikatowe Porsche 911 na sprzedaż

Nowego garażu szuka Porsche 911 wyprodukowane w 1993 roku. Pikanterii dodaje fakt, że jest to jeden z zaledwie dwóch takich egzemplarzy na świecie i jedyny z tak niskim przebiegiem.

W organizowanej w Niemczech serii wyścigów ADAC GT Cup brały udział zmodyfikowane Porsche 911 Carrera RS, które nazwano RSR. W wyposażonych w 350-konny silnik 6-cylindrowy autach zredukowano masę do zaledwie 1120 kilogramów.

Porsche 911 Carrera RSR Strassenversion
Karoseria nie wygląda zachęcająco
Porsche 911 Carrera RSR Strassenversion
Tylko nieliczni wiedzą jaki to rodzynek

Usunięto zbędne wykończenie wnętrza, zastosowano trochę lżejszego plastiku, zmieniono elementy zawieszenia i układu hamulcowego. Jak się okazuje, dwie osoby zapragnęły mieć taki wariant 911 z zamontowaną tablicą rejestracyjną.

Dział Porsche Motorsport zbudował tylko dwa egzemplarze 911-stki generacji 964 w wydaniu Carrera RSR 3.8 Strassenversion Coupe. Jeden z nich właśnie trafi na aukcję.

Auto nigdy nie wyjechało na drogi

Samochód ten jest naprawdę unikatowy, gdyż na liczniku widnieje przebieg zaledwie 10 kilometrów. Ktoś zamówił to auto, żeby móc nim jeździć po drogach publicznych i… w ogóle tego nie robił.

Samochód nie był używany przez 30 lat. Na karoserii widać grubą warstwę kurzu, ale na szczęście wnętrze jest w idealnej kondycji i robi ogromne wrażenie.

Porsche 911 Carrera RSR Strassenversion
W tym egzemplarzu z pewnością nie korzystano z usługi „korekty licznika”
Porsche 911 Carrera RSR Strassenversion
Bardzo odważna kolorystyka wnętrza

Zamawiający zażyczył sobie wykończenie środka w większości czerwoną skórą. Konfiguracja kolorystyczna z pewnością spodoba się sporej liczbie zainteresowanych zakupem.

Przewiduje się, że za to unikalne Porsche 911 Carrera RSR 3.8 Strassenversion Coupe trzeba będzie zapłacić kwotę pomiędzy 2 000 000 a 2 500 000 dolarów. W przeliczeniu na naszą walutę jest to około 8 500 000 – 10 500 000 złotych.

Źródło: Bonhams