Lamborghini Countach „Wilka z Wall Street” jest na sprzedaż. Uderzone z każdej strony, ale i tak wyjdzie drogo

W wielu filmowych produkcjach każdy miłośnik motoryzacji znajdzie coś dla siebie. Nawet jeśli nie jest to film typowo o samochodach, to często zauważamy w tle imponujące auta.

Jednym z takich przykładów jest z pewnością „Wilk z Wall Street”. Film, którego reżyserem jest Martin Scorsese, pojawił się na ekranach kin w 2013 roku.

Ten biograficzny dramat bardzo szybko zdobył wielką popularność. Szacuje się, że do tej pory film zarobił ponad 400 milionów dolarów, a żeby go nakręcić wydano około 100 milionów dolarów.

„Wilka z Wall Street” oglądał każdy

Jeśli widziałeś kiedykolwiek „Wilka z Wall Street”, a znam osoby, które oglądały go wielokrotnie, z pewnością zapamiętałeś jeden z samochodów. Główny bohater, grany przez Leonardo DiCaprio, jeździł w pewnym momencie białym Lamborghini.

Lamborghini Countach 25th Anniversary Wilk z Wall Street
Lamborghini Countach 25th Anniversary Wilk z Wall Street

Niestety, w jednej ze scen włoski supersamochód uległ poważnym zniszczeniom. Było to skutkiem nieodpowiedzialnej jazdy pod wpływem narkotyków.

Lamborghini, którym „rozbijał się” DiCaprio

Teraz, po 10 latach od premiery filmu, możesz stać się posiadaczem tego uszkodzonego Lamborghini. Jest to dokładnie ten sam egzemplarz, którym poruszał się sam Leonardo DiCaprio.

Dom aukcyjny Bonhams przeprowadzi 25 listopada 2023 roku licytację w Abu Dhabi. Jej przedmiotem jest Lamborghini Countach 25th Anniversary wyprodukowane w 1989 roku.

Ten konkretny egzemplarz pojawił się na ekranie przez ponad 3 minuty. Co ciekawe, uszkodzenia, których dokonał sam Leonardo DiCaprio „nie zachwycały” reżysera.

Lamborghini Countach 25th Anniversary Wilk z Wall Street
Lamborghini Countach 25th Anniversary Wilk z Wall Street

Postanowił on kilkukrotnie uderzyć ciężarówką w Lamborghini, aby zniszczenia wyglądały bardziej efektownie i realistycznie. Czego się nie robi dla kina.

Lamborghini wyprodukowało łącznie 658 egzemplarzy modelu Countach w wersji 25th Anniversary. Tylko 12 z nich odpowiada konfiguracji z filmu, czyli jest autem przeznaczonym na rynek amerykański, posiada białą karoserię oraz białe wnętrze.

Za napęd w Countachu odpowiada wolnossący silnik V12 o pojemności 5.2 litra. Za pośrednictwem 5-stopniowej przekładni manualnej na tylną oś trafia moc 455 koni mechanicznych oraz moment obrotowy 418 niutonometrów.

Samochodem w dobrej kondycji powinniśmy być w stanie osiągnąć 100 km/h w 4,9 sekundy i rozwinąć prędkość maksymalną 295 km/h. Egzemplarza wystawionego na aukcję raczej to już nie dotyczy.

Lamborghini Countach 25th Anniversary Wilk z Wall Street
Lamborghini Countach 25th Anniversary Wilk z Wall Street

Uszkodzone Lamborghini Countach droższe niż sprawny egzemplarz?

Pomimo tego, że auto jest mocno uszkodzone, nie ma mowy o okazyjnej cenie. Przewiduje się, że tak wyjątkowe auto zostanie sprzedane za kwotę między 1 500 000 a 2 000 000 dolarów, czyli około 6 500 000- 8 500 000 złotych.

Dla porównania, średnia cena tego modelu na rynku wtórnym to według portalu classic.com aktualnie 460 000 dolarów, czyli około 2 000 000 złotych. Najdroższy sprzedany niedawno egzemplarz osiągnął w styczniu 2023 roku kwotę 775 000 dolarów, czyli około 3 300 000 złotych.

Nie da się lepiej zainwestować dużych pieniędzy. To Ferrari osiągnie rekordową cenę

Jak się okazuje, wystarczy rozbić taki samochód na planie dobrego filmu, aby zwiększyć jego wartość ponad dwukrotnie. Do uszkodzonego Lamborghini sprzedający dorzuca jeszcze trochę gadżetów: krzesełko reżysera, dwie bluzy ekipy filmowej, klaps podpisany przez Leonardo DiCaprio, Martina Scorsese i Margot Robbie oraz oczywiście certyfikat potwierdzający autentyczność samochodu.

Źródło: Bonhams