Wiemy jak wygląda nowe BMW Serii 5 Touring G61 (2024). Do sieci trafiły “tajne” rysunki

Nowe BMW Serii 5 powoli wkracza na rynek. W maju 2023 roku zadebiutowała wersja spalinowa oraz w pełni elektryczne i5. Póki co, zobaczyliśmy to auto jedynie w wersji sedan.

Całkiem niedawno do oferty dołączyły dwie odmiany hybrydowe typu plug-in. Nie jest to jednak wszystko, co zamierza zrobić z Serią 5 niemiecki producent.

Możemy się oczywiście wkrótce spodziewać premiery topowej wersji napędowej, czyli M5. Zanim jednak to nastąpi, naszym oczom powinna się ukazać bardziej praktyczna odmiana nadwozia – Seria 5 Touring.

BMW Serii 5 Touring G61
BMW Serii 5 Touring G61

Moment ten zbliża się już chyba wielkimi krokami. W sieci pojawiły się ostatnio rysunki patentowe, dzięki którym możemy sobie lepiej wyobrazić jak będzie wyglądał ten model.

Już wcześniej graficy komputerowi wzięli na warsztat szpiegowskie zdjęcia zamaskowanych egzemplarzy. Widzieliśmy już renderingi, które wydają się być mocno trafione.

Nie wiemy niestety dokładnie kiedy zadebiutuje BMW Serii 5 Touring. Powinno to nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Mamy nadzieję, że jeszcze w 2023 roku.

W ofercie pojawi się też w pełni elektryczne BMW i5 Touring. Na rynku nie ma obecnie zbyt wielu bezemisyjnych aut z takim rodzajem nadwozia.

BMW Serii 5 Touring G61
BMW Serii 5 Touring G61

Co ważne, BMW szykuje też coś dla miłośników czerpania jak największej frajdy z jazdy. Oficjalnie zapowiedziano już, że w ofercie pojawi się BMW M5 Touring.

Autor załączonego nagrania wideo miał okazję zobaczyć ten model na własne oczy. Zamaskowany egzemplarz został spotkany na drogach publicznych w Niemczech.

Nie udało im się uciec przed kamerą. Przyłapał na ulicy nowe BMW M5 Touring. To będzie hit

Nowe BMW M5 otrzyma hybrydowy układ napędowy typu plug-in. W przeciwieństwie do Mercedesa-AMG, spod maski nie zniknie 8-cylindrowy silnik benzynowy.

Według plotek, kierowca ma mieć do dyspozycji nawet około 800 koni mechanicznych. Nie obędzie się oczywiście bez napędu na wszystkie koła M xDrive.

Produkcja nowego BMW M5 w wersji sedan ma się rozpocząć w lipcu 2024 roku. Pierwsze sztuki M5 w odmianie Touring wyjadą z fabryki dopiero w listopadzie 2024 roku.