Volkswagen przygotował zastępstwo dla Worthersee GTI Treffen. Podano oficjalną datę

W ciągu roku pojawia się wiele okazji do spotkań miłośników motoryzacji. Jednym z największych zlotów dla fanów aut marki Volkswagen oraz ich modyfikacji było do niedawna GTI Treffen nad jeziorem Worthersee w Austrii.

Odbywała się tam nie tylko oficjalna impreza organizowana przez producenta z Wolfsburga. Już na kilka tygodni wcześniej zbierało się tam mnóstwo osób i we wszystkich lokalnych miejscowościach można było spotkać multum zmodyfikowanych aut z grupy VAG.

Worthersee GTI Treffen
Worthersee GTI Treffen

Była to świetna okazja do promocji i prezentacji nowych modeli oraz konceptów. Od 1981 roku łącznie udało się zorganizować 41 edycji GTI Treffen, które odwiedziły miliony osób z całego świata.

Koniec GTI Treffen nad Worthersee

W ostatnich latach zaczęło się tam pojawiać coraz więcej osób związanych z innymi markami. Tłok robił się naprawdę uciążliwy dla mieszkańców i w końcu władze Maria Worth i okolic powiedziały „Dość!”.

Liczne i bardzo skrupulatne kontrole policji i dodatkowe ograniczenia na drogach skutecznie zniechęcały do powrotu w to miejsce. Ostatecznie Volkswagen ogłosił, że w 2023 roku oficjalne GTI Treffen się nie odbędzie.

Worthersee GTI Treffen odwołane. VW ma dla nas zastępstwo. “Polacy będą mieli bliżej” (wideo)

Niemcy zdali sobie jednak sprawę z tego, że trzeba dać swoim fanom coś w zamian. Szybko pojawiła się informacja o nowym wydarzeniu, które ma się odbyć w Wolfsburgu.

Jest oficjalna data nowego zlotu

Teraz Volkswagen oficjalnie zapowiedział imprezę pod tytułem Coming Home – Reloaded. Będzie ona miała miejsce w dniach 24-26 lipca 2024 roku w Wolfsburgu.

„Legendarne spotkanie odbędzie się w pobliżu stadionu VfL Wolfsburg w dniach 26–28 lipca 2024 i zostanie zorganizowane we współpracy z Autostadt. Oprócz prezentacji pojazdów, pokazów scenicznych i spotów poszczególnych grup na miłośników GTI czeka wiele innych atrakcji i niespodzianek.”

Pozostaje mieć nadzieję, że Volkswagen sprosta zadaniu i zorganizuje świetne wydarzenie. Poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko, gdyż mało które miejsce może się równać z malowniczymi krajobrazami znad jeziora Worthersee.

Worthersee GTI Treffen
Worthersee GTI Treffen

Polacy, którzy również bardzo licznie uczestniczyli w spotkaniach w Austrii, w pewnym sensie powinni być zadowoleni. Od Wolfsburga dzieli nas mniejszy dystans niż od okolic Klagenfurtu i Velden.