Toyota Corolla po liftingu w 2024 r. z kluczykiem jak w Tesli. Polacy pokochali to rozwiązanie

Toyota Corolla utrzymuje się w czołówce jeśli chodzi o popularność na polskim rynku. Nadal jest to absolutny bestseller w kwestii najchętniej kupowanego nowego modelu samochodu przez Polaków. Jak podaje IBRM Samar, od stycznia do września 2023 roku zarejestrowano w naszym kraju dokładnie 18362 egzemplarzy Toyoty Corolli.

Ba, nie jest to tylko najpopularniejsze auto w Polsce, ale na całym świecie. Tak chętnie kupowany produkt warto co jakiś czas udoskonalać. Japoński producent zaprezentował właśnie odświeżoną wersję najbardziej lubianego przez Polaków samochodu. W salonach można już zamawiać Corollę z roku modelowego 2024. Co się zmieniło?

Nowe kolory lakieru

Najbardziej rzucającą się w oczy rzeczą są nowe kolory lakieru dostępne w ofercie. Klienci, którzy mają nieco więcej odwagi i fantazji mogą się zdecydować na pomalowanie swojego egzemplarza metalicznym lakierem Super Green. Tutaj automatycznie otrzymujemy kontrastujący czarny dach. Jest to opcja dostępna w wariancie Hatchback i TS Kombi.

2024 Toyota Corolla Hatchback Super Green
2024 Toyota Corolla Hatchback Super Green

Drugi nowy kolor jest już zdecydowanie bardziej stonowany i można go zamówić tylko w Corolli Sedan. Mowa o srebrnym odcieniu Precious Silver, nadającemu Toyocie nieco więcej elegancji. Nie znamy cen nowych opcji, ale obecnie najdroższe lakiery w ofercie Corolli kosztują 3500 złotych.

Ile kosztuje nowa Toyota Corolla po faceliftingu? Potężne wzrosty, ceny od 115 tys. zł za podstawę

Toyota Corolla (2024) zapewnia zdrowsze powietrze

Usprawnieniem, którego nie zauważysz od razu, jest nowy układ klimatyzacji, który korzysta z technologii nanoe X™. Jest to system opracowany przez doskonale znaną Ci firmę Panasonic. Pozwala na wprowadzanie do przepływu powietrza trylionów mikroskopijnych cząsteczek wody, dzięki czemu środowisko wewnątrz auta jest czystsze i przede wszystkim zdrowsze.

Taka klimatyzacja mocno tłumi aktywność bakterii i wirusów, ale również neutralizuje pyłki, alergeny i nieprzyjemne zapachy. Wewnątrz nie powinna się pojawiać pleśń, a wilgotność powietrza utrzymywana będzie na odpowiednim poziomie. Podróżowanie nową Corollą będzie zatem bardziej przyjemne i dużo zdrowsze.

2024 Toyota Corolla wnętrze
2024 Toyota Corolla wnętrze

Układ klimatyzacji z systemem nanoe przyda się szczególnie osobom mieszkającym w wielkich miastach. Tam zanieczyszczenie powietrza jest bardzo duże, ale nowa Toyota Corolla w pewnym stopniu nas przed tym uchroni. Funkcja ta dostępna jest w standardzie od poziomu wyposażenia Style.

Toyota Corolla otwierana smartfonem

Ostatnia nowość to gratka dla fanów gadżetów i nowoczesnych technologii. Toyota Corolla 2024 będzie przystosowana do obsługi cyfrowego kluczyka Smart Digital Key. Nie będzie już trzeba zatem nosić ze sobą fizycznego pilota w kieszeni, a wystarczy jedynie mieć przy sobie smartfon. Taką możliwość mają m.in. wszyscy kierowcy samochodów Tesli, ale w tym przypadku wraz z elektrykiem przekazywana jest również specjalna karta.

Kluczyk cyfrowy możemy przypisać do telefonu z systemem Android lub Apple. Właściciel auta może utworzyć do pięciu unikalnych profili użytkowników, więc jest opcja współdzielenia pojazdu z rodziną czy znajomymi. Da się również chwilowo udostępnić dostęp do pojazdu mechanikowi lub służbom ratunkowym. Z pewnością docenią tę opcję firmy zajmujące się carsharingiem.

2024 Toyota Corolla Sedan Smart Digital Key
2024 Toyota Corolla Sedan Smart Digital Key

Nie będziemy mogli jednak skorzystać z opcji Smart Digital Key od razu. Usługa ta zostanie uruchomiona dopiero w drugiej połowie 2024 roku. Do tej pory będziesz musiał korzystać z klasycznego pilota. Funkcja ta dostępna jest w standardzie w wersji Style, a w autach z nadwoziem Hatchback i TS Kombi jako opcja w wersji Comfort.

Polskiego cennika i daty pojawienia się pierwszych egzemplarzy Toyoty Corolli z rocznika modelowego 2024 jeszcze niestety nie znamy. Zmian pod maską nie zapowiedziano, więc zapewne do dyspozycji klientów oddane zostaną znane nam już jednostki napędowe.

Toyota Corolla Hatchback i TS Kombi oferowana jest z silnikiem 1.8 Hybrid 140 KM e-CVT oraz 2.0 Hybrid Dynamic Force 196 KM e-CVT. Toyota Corolla Sedan natomiast może zostać zamówiona w jednej z trzech wersji: 1.5 VVT-i 125 KM 6 M/T, 1.5 VVT-i 125 KM Multidrive S oraz 1.8 Hybrid 140 KM e-CVT.