Toyota Corolla po liftingu w 2024 r. z kluczykiem jak w Tesli. Polacy pokochali to rozwiązanie

Toyota Corolla utrzymuje się w czołówce jeśli chodzi o popularność na polskim rynku. Nadal jest to absolutny bestseller w kwestii najchętniej kupowanego nowego modelu samochodu przez Polaków. Jak podaje IBRM Samar, od stycznia do września 2023 roku zarejestrowano w naszym kraju dokładnie 18362 egzemplarzy Toyoty Corolli.

Ba, nie jest to tylko najpopularniejsze auto w Polsce, ale na całym świecie. Tak chętnie kupowany produkt warto co jakiś czas udoskonalać. Japoński producent zaprezentował właśnie odświeżoną wersję najbardziej lubianego przez Polaków samochodu. W salonach można już zamawiać Corollę z roku modelowego 2024. Co się zmieniło?

Nowe kolory lakieru

Najbardziej rzucającą się w oczy rzeczą są nowe kolory lakieru dostępne w ofercie. Klienci, którzy mają nieco więcej odwagi i fantazji mogą się zdecydować na pomalowanie swojego egzemplarza metalicznym lakierem Super Green. Tutaj automatycznie otrzymujemy kontrastujący czarny dach. Jest to opcja dostępna w wariancie Hatchback i TS Kombi.

2024 Toyota Corolla Hatchback Super Green
2024 Toyota Corolla Hatchback Super Green

Drugi nowy kolor jest już zdecydowanie bardziej stonowany i można go zamówić tylko w Corolli Sedan. Mowa o srebrnym odcieniu Precious Silver, nadającemu Toyocie nieco więcej elegancji. Nie znamy cen nowych opcji, ale obecnie najdroższe lakiery w ofercie Corolli kosztują 3500 złotych.

Toyota Corolla (2024) zapewnia zdrowsze powietrze

Usprawnieniem, którego nie zauważysz od razu, jest nowy układ klimatyzacji, który korzysta z technologii nanoe X™. Jest to system opracowany przez doskonale znaną Ci firmę Panasonic. Pozwala na wprowadzanie do przepływu powietrza trylionów mikroskopijnych cząsteczek wody, dzięki czemu środowisko wewnątrz auta jest czystsze i przede wszystkim zdrowsze.

Taka klimatyzacja mocno tłumi aktywność bakterii i wirusów, ale również neutralizuje pyłki, alergeny i nieprzyjemne zapachy. Wewnątrz nie powinna się pojawiać pleśń, a wilgotność powietrza utrzymywana będzie na odpowiednim poziomie. Podróżowanie nową Corollą będzie zatem bardziej przyjemne i dużo zdrowsze.

2024 Toyota Corolla wnętrze
2024 Toyota Corolla wnętrze

Układ klimatyzacji z systemem nanoe przyda się szczególnie osobom mieszkającym w wielkich miastach. Tam zanieczyszczenie powietrza jest bardzo duże, ale nowa Toyota Corolla w pewnym stopniu nas przed tym uchroni. Funkcja ta dostępna jest w standardzie od poziomu wyposażenia Style.

Toyota Corolla otwierana smartfonem

Ostatnia nowość to gratka dla fanów gadżetów i nowoczesnych technologii. Toyota Corolla 2024 będzie przystosowana do obsługi cyfrowego kluczyka Smart Digital Key. Nie będzie już trzeba zatem nosić ze sobą fizycznego pilota w kieszeni, a wystarczy jedynie mieć przy sobie smartfon. Taką możliwość mają m.in. wszyscy kierowcy samochodów Tesli, ale w tym przypadku wraz z elektrykiem przekazywana jest również specjalna karta.

Kluczyk cyfrowy możemy przypisać do telefonu z systemem Android lub Apple. Właściciel auta może utworzyć do pięciu unikalnych profili użytkowników, więc jest opcja współdzielenia pojazdu z rodziną czy znajomymi. Da się również chwilowo udostępnić dostęp do pojazdu mechanikowi lub służbom ratunkowym. Z pewnością docenią tę opcję firmy zajmujące się carsharingiem.

2024 Toyota Corolla Sedan Smart Digital Key
2024 Toyota Corolla Sedan Smart Digital Key

Nie będziemy mogli jednak skorzystać z opcji Smart Digital Key od razu. Usługa ta zostanie uruchomiona dopiero w drugiej połowie 2024 roku. Do tej pory będziesz musiał korzystać z klasycznego pilota. Funkcja ta dostępna jest w standardzie w wersji Style, a w autach z nadwoziem Hatchback i TS Kombi jako opcja w wersji Comfort.

Polskiego cennika i daty pojawienia się pierwszych egzemplarzy Toyoty Corolli z rocznika modelowego 2024 jeszcze niestety nie znamy. Zmian pod maską nie zapowiedziano, więc zapewne do dyspozycji klientów oddane zostaną znane nam już jednostki napędowe.

Toyota Corolla Hatchback i TS Kombi oferowana jest z silnikiem 1.8 Hybrid 140 KM e-CVT oraz 2.0 Hybrid Dynamic Force 196 KM e-CVT. Toyota Corolla Sedan natomiast może zostać zamówiona w jednej z trzech wersji: 1.5 VVT-i 125 KM 6 M/T, 1.5 VVT-i 125 KM Multidrive S oraz 1.8 Hybrid 140 KM e-CVT.