Tak będzie wyglądała elektryczna Toyota Land Cruiser. Koniec z konstrukcją ramową

Wiele legendarnych samochodów już wkrótce zobaczymy w nowoczesnym wydaniu elektrycznym. Zbliża się premiera chociażby Mercedesa EQG. Ciekawy elektryczny koncept pokazała nam właśnie Toyota.

Model Land Cruiser jest obecny na rynku od 1951 roku. Aktualnie do Polski wprowadzana jest zupełnie nowa generacja tej wybitnej terenówki. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w pierwszej połowie 2024 roku.

Toyota Hilux GR SPORT II (2024) z silnikiem 2.8. Jeszcze sprawniejsza w terenie

Podczas targów Japan Mobility Show zaprezentowano koncepcyjny model o nazwie Land Cruiser Se. To zapowiedź kolejnej generacji, wyposażonej w elektryczny napęd.

Toyota Land Cruiser Se Concept
Toyota Land Cruiser Se Concept

Dość spektakularnie wyglądające auto mierzy aż 5150 milimetrów długości, a jego rozstaw osi ma 3050 milimetrów. To więcej niż w znanym nam modelu Grand Highlander.

Elektryczny Land Cruiser nie będzie zbudowany na ramie, tylko skorzysta z monokoku. Zawieszenie ma zapewniać wysoki komfort podróżowania po mieście, a elektryczny napęd zaoferuje ogromny moment obrotowy.

Toyota Land Cruiser Se Concept
Toyota Land Cruiser Se Concept

Japończycy nie ujawnili niestety zbyt wielu szczegółów technicznych. Wiemy natomiast, że wewnątrz ma się znaleźć miejsce dla trzech rzędów foteli.

Ciekawy jest również koncept zupełnie nowej kierownicy NEO Steer system. Producent połączył w jednym elemencie funkcję skręcania kołami oraz przyspieszania i hamowania.

Toyota NEO Steer
Toyota NEO Steer

Takie rozwiązanie jest idealne dla osób z niepełnosprawnościami. Może być oczywiście również wykorzystywane przez pozostałych kierowców.