Ta Dacia Duster z LPG kosztuje 300 tysięcy złotych, ale jest bardzo praktyczna

Wypoczywanie w kamperze znane jest wielu urlopowiczom od lat. Z roku na rok taki rodzaj wakacji staje się coraz bardziej popularny i na polskich drogach możemy zauważyć mnóstwo aut tego typu.

Zazwyczaj są to pojazdu zbudowane na bazie dużych vanów lub po prostu przyczepy, które podpinamy do haka, na przykład w naszym SUV-ie. Jest też oczywiście kilka innych sposobów.

Uwielbiana przez Polaków marka świętuje wielki sukces. Prawie każdy model z ich oferty kupisz za mniej niż 100 tysięcy złotych

Oto jedna z najciekawszych i najbardziej ekonomicznych propozycji. Francuska firma Borel zaprezentowała niewielkiego kampera zbudowanego na bazie Dacii Duster.

Borel Dacia Duster Bye Bye
Borel Dacia Duster Bye Bye

I to nie byle jakiej Dacii, bo w wersji nadwozia pickup, stworzonej przez rumuńską firmę Romturingia. Podstawą do powstania pickupa jest Duster ze 150-konnym silnikiem benzynowym TCe i napędem na cztery koła.

Marka Borel zaprojektowała specjalną zabudowę, która mieści się idealnie na pace Dacii. Znajdziesz w niej nie tylko łóżko, ale również kuchnię i toaletę.

Borel Dacia Duster Bye Bye
Borel Dacia Duster Bye Bye

Dacia Duster Bye Bye z instalacją LPG

Co ciekawe, silnik został przerobiony na LPG, gdyż właśnie tym od lat zajmuje się firma Borel. Gaz zgromadzony w butli może nie tyko zasilać jednostkę napędową, ale również kuchenkę czy ogrzewanie kabiny.

Sam napęd pozwala na bardzo imponujący zasięg. Na jednym tankowaniu jesteśmy w stanie przejechać około 1000 kilometrów, co jest zaletą w przypadku wakacyjnych podróży.

Gdy zabudowa jest złożona, wysokość Dustera nie przekracza 2 metrów, więc manewrowanie nie przysparza problemów. Sama konstrukcja waży zaledwie 260 kilogramów.

Borel Dacia Duster Bye Bye
Borel Dacia Duster Bye Bye

Duster Bye Bye, bo tak swój projekt nazwali Francuzi, wyceniony został na 67 120 euro. Za około 300 000 złotych możesz więc mieć bardzo oszczędnego i „kompaktowego” kampera.