Mazda oferuje dwa modele w specjalnej wersji Nagisa. Nowy kolor lakieru i ciekawe wnętrze

Producenci samochodów od czasu do czasu wprowadzają do oferty specjalne edycje swoich modeli. Teraz taką decyzję podjęła Mazda i do polskiej oferty dołączają dwie nowości.

Mowa o wersji specjalnej noszącej nazwę Nagisa. Będzie ona dostępna dla Mazdy 3 oraz Mazdy CX-30 z rocznika modelowego 2024. Wariant ten wyróżnia się stylistyką.

2024 Mazda CX-30 Nagisa
2024 Mazda CX-30 Nagisa

Klienci kupujący tę wersję otrzymają możliwość wyboru nowego koloru lakieru – Zircon Sand. Zdecydowanie będzie się on wyróżniał z tłumu i może się podobać.

Zircon Sand został wybrany jako wiodący lakier nadwozia wersji specjalnej Nagisa ze względu na swój wyjątkowy charakter. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to jednolity lakier, nadający oldschoolowy „sportowy” styl sylwetce samochodu. Jednak po bliższym przyjrzeniu się, metaliczne drobinki lakieru Zircon Sand stają się bardziej wyraziste, dopełniając subtelne i wielowymiarowe formy nadwozi Mazdy 3 hatchback oraz Mazdy CX-30.

Stylistyka zewnętrzna uzupełniona jest poprzez pomalowanie na czarno elementów takich jak: felgi, lusterka i grillem w przednim zderzaku. Nadaje to nieco bardziej sportowego charakteru.

Wnętrze wersji Nagisa to połączenie skóry syntetycznej terakota, czarnego sztucznego zamszu i matowych szarych akcentów na elementach wykończenia. Ma to zapewniać klimat w stylu „retro”.

W rezultacie w kabinie panuje nowoczesna, a zarazem sportowa atmosfera retro. Skomplikowane detale, w tym czarne akcenty zamszowe na środkach siedzeń i przeszycia w kolorze terakoty na desce rozdzielczej, dopełniają wystroju wnętrza. Mazda3 ma również wykończenia zamszem Leganu® na panelach drzwiowych, co dodatkowo podkreśla wyrafinowaną stylistykę kabiny.

2024 Mazda 3 Nagisa
2024 Mazda 3 Nagisa

W polskich salonach Mazdy już teraz można zamawiać model 3 i CX-30 w tej wyjątkowej odmianie. Cena Mazdy 3 Nagisa z silnikiem 2.0 e-Skyactiv G startuje od 123 900 zł, a Mazdy CX-30 Nagisa z tym samym motorem od 137 500 zł