Kierowcy tej marki będą mogli rozmawiać ze swoim samochodem. Wszystko dzięki ChatGPT

Sztuczna inteligencja jest bardzo często poruszanym ostatnio tematem. Mówi się o niej nie tylko rozmawiając o nauce, ale również w kontekście motoryzacji. Z pewnością słyszałeś o tworze jakim jest ChatGPT. U jednych wywołuje to strach czy przerażenie, dla innych natomiast jest narzędziem, które ułatwia i przyspiesza pracę.

Kwestią czasu było wprowadzenie tego programu do systemu inforozrywki w samochodzie. Właśnie taką opcję zapowiedziała francuska marka DS Automobiles, która aktualnie ma w swojej ofercie modele DS 3, DS 4, DS 7 oraz DS 9. Najbardziej prestiżowe modele służą m.in. Prezydentowi Francji, Emmanuel’owi Macron’owi.

DS Automobiles ChatGPT
DS Automobiles ChatGPT

ChatGPT nie pozwoli zasnąć kierowcy?

Użytkownicy tych samochodów będą mogli porozmawiać ze swoimi autami w bardzo naturalny sposób, przynajmniej według zapewnień Francuzów. Wystarczy wypowiedzieć frazę „OK IRIS” lub przycisnąć odpowiedni guzik. Opcja ta może się okazać szczególnie pomocna podczas samotnej jazdy nocą, gdy kierowcy walczą ze zmęczeniem. Inteligentny dialog z pewnością pomoże w walce ze snem.

Nie będę zdziwiony jeśli sztuczna inteligencja wykaże się zdrowym rozsądkiem i zaproponuje smaczną kawę na podstawie przeanalizowanych opinii lub kilkudziesięciominutowy spoczynek w bezpiecznym w miejscu.

ChatGPT w autach marki DS będzie dostępny za darmo dla pierwszych 20 000 zarejestrowanych klientów. Konto w aplikacji marki należy założyć w okresie od 19 października 2023 roku do 29 lutego 2024 roku. Niestety, póki co mogą to zrobić jedynie użytkownicy z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch. Funkcja ta będzie dla nich darmowa przez pierwsze 6 miesięcy.

DS Automobiles ChatGPT
DS Automobiles ChatGPT

„Naszą misją w DS jest zapewnianie naszym klientom wyjątkowych wrażeń na pokładzie. Jako pionierzy integracji ChatGPT ze światem motoryzacji tworzymy generatywną sztuczną inteligencję, która jest płynna, intuicyjna i wciągająca, przekształcając każdą przejażdżkę w wyjątkową podróż. To rewolucja high-tech o nieograniczonym potencjale, będąca częścią jednej z największych przemian społecznych XXI wieku.” – skomentował szef DS Automobiles Olivier François

Pojawia się oczywiście od razu pytanie, jak często kierowcom okaże się to przydatne i ilu z nich będzie chciało z tego korzystać w przyszłości w wersji płatnej. Czas pokaże.