Ja chyba śnię! Honda oficjalnie pokazała koncept modelu Prelude. Będzie wielki powrót

Miłośnicy motoryzacji uwielbiają wspominać stare czasy i oglądać zdjęcia modeli, które pojawiały się na drogach w czasach ich dzieciństwa. Wiele z tych aut już dawno zniknęło z rynku, a ich historia nie jest w żaden sposób kontynuowana.

Od czasu do czasu producenci sięgają w przeszłość i wskrzeszają modele, które mocno zapadły w pamięci fanów danej marki. Teraz przyszła pora na powrót Hondy, o której być może już zapomniałeś.

Prelude powraca w formie elektrycznego coupe

Podczas targów Japan Mobility Show w Tokio, Honda zaprezentowała koncepcyjny model o nazwie Prelude. Serca milionów miłośników japońskiej motoryzacji zaczęły właśnie bić szybciej.

Honda Prelude doczekała się aż pięciu generacji. Model ten produkowano od 1978 do 2002 roku. Przez ponad 20 lat nikt nawet nie myślał o przywróceniu do oferty tego przednionapędowego coupe.

2024 Honda Prelude Concept
2024 Honda Prelude Concept

Teraz, gdy zdecydowanie największą popularnością cieszą się SUV-y, Honda wychodzi temu naprzeciw. Model Prelude ma zostać wskrzeszony w formie stylowego coupe z napędem elektrycznym.

Wygląd przedniej i tylnej części nadwozia może niektórym się od razu skojarzyć z nieco bardziej rodzinnym autem. Podobne kształty znamy już chociażby z nowej Toyoty Prius.

2024 Honda Prelude Concept
2024 Honda Prelude Concept
2024 Toyota Prius
2024 Toyota Prius

Z profilu natomiast od razu możemy zobaczyć trochę skojarzeń ze starą Prelude. Mamy tu dynamicznie opadającą linię dachu i długą boczną tylną szybę.

Wygląda to naprawdę nieźle i obiecująco. W obecnych czasach niestety coraz rzadziej możemy liczyć na tego typu premiery i fani motoryzacji wywołującej emocje nie są z tego powodu zadowoleni.

2024 Honda Prelude Concept
2024 Honda Prelude Concept

Niestety, Japończycy nie zaprezentowali zbyt wielu szczegółów technicznych. Wiem jedynie, że auto ma posiadać napęd elektryczny, przynosić radość z jazdy i „ekscytację, jakiej nigdy wcześniej nie czułeś”.

Honda ożywia legendy

Nie jest to pierwszy tego typu „powrót” w wykonaniu Hondy w ciągu ostatnich miesięcy. Z pewnością zdążyła Ci się obić o uszy informacja o nowej generacji modelu Integra.

Oto Acura Integra (2023) w wersji produkcyjnej. Pod maską 203 KM i skrzynia CVT (wideo)

W przypadku Prelude nie ujawniono nawet orientacyjnego czasu, w którym zobaczymy produkcyjną wersję, i w której trafi ona na rynek. Japończycy podkreślają tylko, że nadal pracują nad jego rozwojem.