Oto Acura Integra (2023) w wersji produkcyjnej. Pod maską 203 KM i skrzynia CVT (wideo)

Po długich zapowiedziach możemy w końcu zobaczyć produkcyjną wersję Acury Integra. Obecnie nie mamy żadnych informacji na temat dostępności tego modelu w Polsce pod marką Hondy, ale nic nie jest wykluczone.

Poznaliśmy szczegóły dotyczące jednostki napędowej i zobaczyliśmy wnętrze Integry. W centralnej części deski rozdzielczej mamy ekran systemu inforozrywki dostępny w rozmiarze 7 i 9 cali.

2023 Acura Integra
2023 Acura Integra

Przed oczami kierowcy znajduje się wirtualny kokpit o przekątnej 10,2 cala. Osoba za kółkiem będzie mogła również skorzystać z 5.3-calowego ekranu Head-Up Display.

Nie brakuje oczywiście asystentów i systemów bezpieczeństwa. Na pokładzie znajdziesz między innymi adaptacyjny tempomat, asystenta jazdy w korku, czy system awaryjnego hamowania i zmiany toru jazdy.

2023 Acura Integra
2023 Acura Integra

W Stanach Zjednoczonych samochód ten będzie dostępny z 203-konnym silnikiem benzynowym o pojemności 1.5 litra. Turbodoładowana jednostka produkuje 260 niutonometrów momentu obrotowego.

Standardowo silnik ten połączony jest z przekładnią bezstopniową CVT, ale wybierając topowy wariant A-Spec możemy poprosić o 6-biegową skrzynię manualną. Z pewnością znajdzie się wielu takich klientów.

Acura zbiera już zamówienia na Integrę, której produkcja rozpocznie się już wkrótce. Pierwsze auta mają trafić do klientów jeszcze wiosną tego roku.

2023 Acura Integra
2023 Acura Integra

W Stanach Zjednoczonych cena auta ma się zaczynać od około 30 000 dolarów. Co przy obecnym kursie przekłada się na około 130 000 złotych.