Zbudował samochód, którzy przyspiesza od 0 do 300 km/h 2x szybciej niż Bugatti Chiron. “Czasem wyjeżdżam nim do sklepu po bułki” (wideo)

W niektórych silnikach spalinowych drzemie naprawdę ogromny potencjał. Wystarczy tylko wiedzieć jak sprawić, aby go uwolnić. Tunerzy na całym świecie mają na to różne sposoby.

Dość dobrze zaznajomione z tym tematem są osoby, które biorą udział w wyścigach równoległych. Odpowiednie modyfikacje silnika są tam bardzo istotne w uzyskiwaniu rewelacyjnych wyników.

Musieli go dobrze związać, bo się wyrywał. Ponad 3000-konny Viper chce uciec z hamowni (wideo)

Jednym z doskonałych przykładów jest pomarańczowy Dodge Viper, którego zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Jest to egzemplarz piątej generacji tego modelu.

Tak dużego silnika już nie uświadczysz

Produkowano ją w latach 2012-2017, jedynie w odmianie Coupe. Pod maską tego Vipera montowano wolnossący, 10-cylindrowy silnik o ogromnej pojemności aż 8.4 litra.

Na tylną oś trafia moc 649 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 814 niutonometrów. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy i jest w stanie rozpędzić się maksymalnie do 330 km/h.

Dodge Viper silnik
Dodge Viper silnik fot. instagram.com/ned_dunphy

Egzemplarz widoczny na nagraniu jest jednak „trochę” szybszy. Właścicielowi udało się tak zmodyfikować silnik, że generuje on aktualnie aż 3100 koni mechanicznych.

Trudno uwierzyć w jego osiągi

Pomimo napędu wyłącznie na tylne koła, tak potężna moc pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 1,m45 sekundy. Powyżej tej prędkości auto wcale nie traci wigoru.

Rozpędzenie się od 100 do 200 km/h zajmuje 1,67 sekundy. Można więc powiedzieć, że obecnie Viper przyspiesza od 0 do 200 km/h o 0,8 sekundy szybciej niż seryjny egzemplarz od 0 do 100 km/h.

Później wcale nie jest gorzej, gdyż zwiększenie prędkości z 200 do 300 km/h trwa zaledwie 2,63 sekundy. Sprint od 0 do 300 km/h zajmuje łącznie 5,75 sekundy, czyli ponad dwukrotnie szybciej niż w Bugatti Chironie Super Sport.

Osiągi Bugatti Chirona za mniej niż 500 000 złotych. Wszystkie supersamochody miękną, gdy ta Tesla wjeżdża na autostradę (wideo)

Przyspieszenie jest tak silne, że kierowca odczuwa przeciążenia do 2.4 G. Przejażdżka takim samochodem musi być naprawdę emocjonującym przeżyciem. Gratulujemy tak szalonego projektu.

Jak widać, właściciel nadal jest w stanie użytkować to auto w ruchu publicznym. Od czasu do czasu chętnie wyjeżdża 3100-konnym Viperem na miasto „po bułki”.