Wcisnął gaz w SUV-ie BMW, bo jest duży i bezpieczny. Gdyby nie Tesla, nigdy byśmy tej porażki nie zobaczyli (wideo)

Każdego dnia na drogach całego świata dochodzi do bardzo dużej liczby wypadków. Niestety, nie wszyscy kierowcy rozumieją, że za kółkiem należy zachować ostrożność i trzeba przestrzegać przepisów.

Niektóre z tych zdarzeń są tragiczne w skutkach, a ich przebieg jest bardzo spektakularny. Jeden z takich przykładów zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

Kierowca Forda nie porozumiał się ze swoim pilotem. Fiesta wyskoczyła w powietrze (wideo)

Film pochodzi z jednej z kamer, które są seryjnie umieszczone w Tesli Model Y. Auto wyposażone jest w kilka obiektywów, które rejestrują to, co dzieje się dookoła.

Tesla Model Y
Tesla Model Y

Właściciele Tesli nie muszą już wydawać dodatkowych pieniędzy na wideorejestratory przyklejane do szyb. Zdecydowanie jest to bardzo wygodne, choć z pewnością wielu będzie miało wątpliwości co do swojego bezpieczeństwa.

Nigdy nie wiemy gdzie trafiają nagrania i do jakich celów są później wykorzystywane. Ostatnio coraz częściej pojawiają się informacje o wycieku osobistych danych z samochodów.

Wracając do zdarzenia, jedna z kamer Tesli zarejestrowała potężnego dzwona wykonanego przez kierowcę BMW X5 generacji F15. Z niewiadomych przyczyn zjechał on z asfaltu.

BMW X5 F15
BMW X5 F15

Z dużą prędkością trafił na metalowo-betonowy słupek, który wręcz wystrzelił cały samochód w powietrze. Auto obróciło się dookoła własnej osi, a następnie wylądowało na boku.

Widząc to zdarzenie można zgadywać, że kierowca odniósł poważne obrażenia, lub nawet że był to wypadek śmiertelny. Bohater nagrania miał jednak bardzo dużo szczęścia.

Jak twierdzi autor filmu, kierowca BMW wyszedł ze swojego SUV-a zupełnie bez obrażeń. Wielki SUV X5 zapewnia więc naprawdę wysoki poziom bezpieczeństwa.

Nie oznacza to oczywiście, że możemy nim jeździć jak czołgiem i nie zachowywać się ostrożnie. Mocna konstrukcja, systemy i liczne poduszki powietrzne w niektórych przypadkach nie będą w stanie nas uchronić.

BMW X5 M50d F15
BMW X5 M50d F15

BMW X5 generacji F15 produkowane było w latach 2013-2018. Oferowano je w wielu wersjach silnikowych, w tym flagową X5 M z 575-konnym silnikiem 4.4 V8.

Kierowca nie miał szans na jakąkolwiek reakcję. “Wyleciał w powietrze na autostradzie” (wideo)

Bardzo popularnym wyborem był natomiast wariant wysokoprężny M50d, który oferował świetne osiągi i wysoką oszczędność. 381-konny silnik 3.0 Diesel pozwalał na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,3 sekundy, a średnie spalanie mogło spaść nawet poniżej 7 litrów na 100 kilometrów.